Rok załołĽenia 1845

Rwanda kraj tysiąca wzgórz i tysiąca problemów

We wtorek 20.06.2017r. gościł w murach naszej szkoły prezes Fundacji Dzieło Miłosierdzia Bożego PORT z siedzibą w Odolanowie pan Mateusz Jagolicz, pan Piotr Bigora –dyrektor Działu Rozwoju oraz przedstawiciel fundacji z Rwandy. Spotkanie przebiegało w bardzo miłej atmosferze, a dotyczyło kontynuacji współpracy ILO z ww. instytucją w ramach projektu ,,Szkoła z sercem’’, realizowanego od października 2016r.Celem przedsięwzięcia jest urzeczywistnienie w praktyce idei solidaryzmu społecznego poprzez budowanie aktywnego wolontariatu w szkole wśród uczniów i nauczycieli. Obecnie naszą opieką objęta jest 12-letnia dziewczynka Justine Uudineza. Zbierane regularne środki pieniężne pozwoliły dziecku zakupić mundurek i przybory szkolne oraz potrzebne środki czystości. We wrześniu planowane jest spotkanie ze społecznością szkoły i prelekcja dotycząca trudnych warunków życia w tym pięknym środkowoafrykańskim kraju.

| 21.06.2017 | M. Lucińska |