I LO w Ostrowie Wielkopolskim

im. ks. Jana Kompałły i Wojciecha Lipskiego

I Liceum Ogólnokształcące

Rok załołożenia 1845

ul. Gimnazjalna 9
63-400 Ostrów Wielkopolski
tel. (62)736 62 91, (62)591 83 32
liceum@1liceum.edu.pl
1lo.ostrowwielkopolski@gmail.com

Aktualności

2E ZNÓW W KRAJU KRECIKA!

Już drugi rok z rzędu klasa 2E zawitała u naszego południowego sąsiada. Rok temu w stolicy Czech, Pradze, zaś w pierwszej połowie czerwca tego roku pojechaliśmy na Morawy, historyczne centrum kraju. Mieszkaliśmy w urokliwym, drugim co do wielkości czeskim mieście – Brnie. Program wycieczki naszpikowany był atrakcjami – pierwszy dzień upłynął nam wśród stalagmitów, stalagnatów i wielu innych form krasowych – przekonaliśmy się, że wędrownie po jaskiniach może być niezłą zabawą! Prócz tego wiele emocji zagwarantował nam rejs przez podziemne labirynty i spacer do przepaści Macocha – najgłębszego leju krasowego w Czechach.

Na drugi dzień zaplanowane było tylko jedno – całodniowa wycieczka do Wiednia, stolicy Austrii, oddalonej od Brna o dwie godziny jazdy autobusem. Widzieliśmy kawał historii – pałac św. Teresy, katedrę św. Szczepana, Kohlmarkt z kolumną Morową, Kahlenberg. Potem bawiliśmy się też w parku rozrywki Prater oraz aktywnie korzystaliśmy z czasu wolnego już po przyjeździe do ośrodka – wycieczki rowerowe, gra w bilard i szachy, wspólne słuchanie muzyki, wieczorne rozmowy na balkonach – wycisnęliśmy z każdej chwili ile się tylko dało.

Ku smutku każdego, trzeci dzień był już tym ostatnim – wtedy zwiedziliśmy Brno, miejsce naszego postoju, oraz ruszyliśmy w stronę Polski, bogatsi w nowe doświadczenia, wiedzę i fantastyczne wspomnienia. Kolejna wycieczka zaliczona do udanych!

   | 25.06.2017 | D. Konofal |