Rok załołĽenia 1845

Wielki sukces I Liceum potwierdzony!

Dziesiątego listopada, w Krakowie, podczas drużynowych rozgrywek Ogólnopolskiego Konkursu "Lekcja historii i sztuki z Jackiem Kaczmarskim" pn. "Limeryki o narodach", grupa z naszego Liceum, pod przewodnictwem pani profesor Elżbiety Kaźmierczak, zdobyła pierwsze miejsce. Nasza szkołę reprezentowali uczniowie kl. IIIA – Aleksandra Peisert, Gabriela Kamzol, Arkadiusz Brudło, Ziemowit Ruch Organizowany po raz pierwszy na skalę ogólnopolską konkurs składał się z kategorii indywidualnej i grupowej. Celem tej drugiej było sprawdzenie wiedzy uczestników na temat twórczości Jacka Kaczmarskiego, a w szczególności "Limeryków o narodach", poprzez różnorakie gry i zabawy edukacyjne. Uczniowie naszego Liceum wykazali się ponadprzeciętną wiedzą i błyskotliwością, osiągając tym chwalebne zwycięstwo. Pomimo pewnych niedogodności, wynikłych szczególnie z pionierskiego charakteru konkursu w nowej, niewypróbowanej wcześniej formule, organizatorzy, czuli na głos uczestników i obserwatorów, dołożyli wszelkich starań, by zapewnić wszystkim uczciwą i satysfakcjonującą konkurencję. Niewątpliwie naszym uczniom i ich Opiekunce należą się wyrazy uznania za zdobycie lauru zwycięstwa i rozsławienie imienia naszej szkoły nawet na tak odległych rubieżach kraju.

W nagrodę otrzymaliśmy 5 tysięcy złotych na wycieczkę. Cieszymy się, zapewniamy, że z nagrody skorzystamy!

| 03.12.2017 | A. Brudło |