Rok załołĽenia 1845

To już VI konkurs

W środę 20 grudnia, w ramach projektu dotyczącego kształtowania kultury muzycznej młodzieży I LO, został zorganizowany Konkurs Kolęd i Piosenek Świątecznych. Jego celem była popularyzacja tradycji Bożonarodzeniowych, rozwijanie umiejętności językowych i prezentacyjnych, odkrywanie pasji i talentów uczniów. W ww. przedsięwzięciu uczestniczyło 41 przedstawicieli klas I, II i III. Jury w składzie Jan Jaskulski, Adam Słociński, Michał Dudziak (uczniowie) oraz Katarzyna Nadachowska, Małgorzata Lucińska i Jakub Gowarzewski (nauczyciele) oceniało: dobór repertuaru, emisję, dykcję, walory wokalne, umiejętności w zakresie języków obcych oraz ogólny wyraz artystyczny. Miejsce I zajęła reprezentantka klasy I a- Nikola Bielecka. Druga lokata przypadła uczniowi klasy II c: Konradowi Białemu. Miejsce III wyśpiewała przedstawicielka klasy IIa Maria Sołtysiak. Przyznano także 2 wyróżnienia. Otrzymały je dziewczyny z klasy Ib Karolina Nadobna i Marta Płomińska oraz Agata Kieliba, Aleksandra Wiśniewska i Klaudia Kusa, tercet z klasy IId. Nagroda publiczności powędrowała do przedstawicieli klasy IIIc Michała Banasiaka, Dominika Dudka, Grzegorza Więcławika, Kamila Zycha, Marcina Stodolskiego i Eryka Mateckiego, którzy w brawurowy sposób wykonali kolędę Arki Noego „Świeć gwiazdeczko”. Fundatorem nagród rzeczowych i dyplomów był Komitet Rodzicielski I LO. Wszystkim uczestnikom wykazującym się ogromnym profesjonalizmem scenicznym gratulujemy i zapraszamy za rok.

| 21.12.2017 | M. Lucińska |