I LO w Ostrowie Wielkopolskim

im. ks. Jana Kompałły i Wojciecha Lipskiego

I Liceum Ogólnokształcące

Rok załołożenia 1845

ul. Gimnazjalna 9
63-400 Ostrów Wielkopolski
tel. (62)736 62 91, (62)591 83 32
liceum@1liceum.edu.pl
1lo.ostrowwielkopolski@gmail.com

Aktualności

Podsumowanie konkursów humanistycznych I LO

18 grudnia w auli I LO odbyło się podsumowanie i rozstrzygnięcie konkursów humanistycznych organizowanych przez I Liceum. Pierwszy z konkursów - Poetycki Przegląd Twórczości Młodzieżowej im. Wojciecha Bąka miał w tym roku swoją IV edycję, której przyświecało hasło: „Piękno ukryte w wierszu”. W kategorii szkół gimnazjalnych zwycięstwo odniosła Amelia Skowrońska z Gimnazjum im. Polskich Olimpijczyków w Nowych Skalmierzycach. Z kolei w kategorii szkół ponadgimnazjalnych I miejsce należało do Aleksandry Olek z III LO. Natomiast nasze uczennice: Marta Bohonos z kl. III d uzyskała II miejsce, Daria Puchalska z kl. III c znalazła się na III miejscu, a Anna Walczak również z kl. III c uzyskała wyróżnienie.

Drugi konkurs poetycki „Komeda słowem malowany” dotyczył inspiracji życiem i twórczością innego naszego wybitnego absolwenta – Krzysztofa Komedy Trzcińskiego. I miejsce zdobyła Magdalena Nowak z Gimnazjum w Nowych Skalmierzycach, II miejsce nasza uczennica z kl. II d Hanna Góźdź, a III miejsce Julia Śmiechowska z Gimnazjum Sióstr Salezjanek. W klimat jazzowej muzyki Komedy wprowadziły nasze uczennice: Marysia Sołtysiak, Julia Wietrzyńska i Agata Kieliba.

Poniedziałkowe spotkanie stało się również okazją do podsumowania konkursu skierowanego do młodzieży szkół gimnazjalnych: „Przysłowia łacińskie w obiektywie”, którego koordynatorką była pani Barbara Pieczyńska.

   | 22.12.2017 | A. Bielawna |