WARSZTATY DZIENNIKARSKIE INACZEJ

Uczestniczyli w nich uczniowie klasy I a o profilu humanistyczno - dziennikarskim. Warsztaty przeprowadził wykładowca UAM w Poznaniu, wieloletni dziennikarz i były pierwszy zastępca redaktora naczelnego „Głosu Wielkopolskiego”, pan Andrzej Piechocki.

Prowadzący starał się w bardzo ciekawy i przystępny sposób przekazać elementarną wiedzę na temat informacji, jej źródeł, tytułu i konstrukcji, sposobów atrakcyjnego przekazu treści i pokus manipulacji. Przedstawił również zasady zamieszczania zdjęć, zwracając uwagę na: temat, kadr i synchronizację z tytułem.

Zajęcia zorganizowane przez panie Teresę Duczmal i Grażynę Niemand miały na celu przede wszystkim rozwinięcie umiejętności dziennikarskich uczniów klasy humanistycznej.

| 08.02.2018 | T. Duczmal |