Rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja

W poniedziałek 23 kwietnia klasy pierwsze i drugie uczestniczyły w koncercie piosenek o wolności. Prowadzący spotkanie Piotr Rynkowski powitał Dyrekcję szkoły, grono pedagogiczne i uczniów. Koncert odbył się z okazji przypadającej rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Motywem przewodnim było szeroko rozumiane pojęcie wolności. Zebrani wspólne zastanowili się nad wciąż aktualnym stwierdzeniem, pochodzącym ze wstępu ustawy rządowej i głoszącym walkę o „niepodległość zewnętrzną i wolność wewnętrzną narodu, którego los w ręce nasze jest powierzony”.

Prowadzący przypomniał, że 3 maja stanowi dopiero od czasów narodzin III RP uroczyście obchodzone Święto Narodowe z okazji uchwalenia Konstytucji epoki Sejmu Wielkiego. W rolę artystów wcielili się: Jan Klósak – absolwent liceum matura 2016, Nikola Bielecka, Julia Wietrzyńska, Kinga Jagodzińska, Aleksandra Wiśniewska, Klaudia Kusa, Faustyna Finke, Agata Kieliba, Małgorzata Talar, Hanna Świtała i Agata Pietrzak. Za konsoletą w roli debiutanta usiadł Mikołaj Chmielecki. Żywiołowe temperamenty artystyczne próbował opanować moderator koncertu dr Józef Pietrzak.

| 23.04.2018 | J. Pietrzak |