Zakończenie roku szkolnego klas III

210 uczniów klas III w piątek 27 kwietnia 2018 ukończyło naukę w I LO. Zebrani w auli absolwenci wraz z Wychowawcami oraz Gronem Pedagogicznym najpierw wysłuchali utworów muzycznych i wokalnych w wykonaniu Marysi Sołtysiak, Hani Świtały oraz Nikoli Bieleckiej, a następnie przenieśli się „wehikułem czasu” w niedaleką przeszłość odtwarzając filmowy „Rok z życia maturzysty”. Ten z „przymrużeniem oka” film, którego scenariusz napisało życie tegorocznych maturzystów, a skrupulatnie sporządziła go pani Anna Bielawna, brawurowo został zrealizowany przez uczniów klasy II a.

Po części artystycznej i życzeniach dla przyszłych maturzystów, płynących od młodszych kolegów i koleżanek, które przekazała prowadząca uroczystość Kornelia Kopa, nastąpiła część oficjalna, podczas której zostały wręczone nagrody książkowe dla uczniów wyróżniających się w nauce.

Tradycją naszej szkoły jest przyznanie tytułu Wybitnego Absolwenta. W tym roku Kapituła odznaczyła tytułem Wybitnego Absolwenta dwie osoby. Byli to: Arkadiusz Brudło i Iga Rygusiak. To uczniowie, którzy uzyskali najwyższą średnią w szkole, wielokrotnie reprezentowali I Liceum w Olimpiadach i Konkursach, zdobywając sukcesy na szczeblu ogólnopolskim. Pamiątkowe odznaczenia otrzymali również uczniowie, którzy przez 3 lata nauki reprezentowali nasze Liceum w licznych zawodach sportowych.

Podczas uroczystości również nastąpiło oficjalne pożegnanie z Samorządem Uczniowskim, w imieniu którego Michał Dudziak wyraził słowa wdzięczności za spędzone lata nauki w murach Alma Mater.

Zdjęcia i filmik: dr Józef Pietrzak.

Zdjęcia.

Film.