Odszedł kolejny Absolwent–Sportowiec GKS Venetia

Biogram LUDWIK JĘDRZEJAK - matura 1951. Urodził się 21 maja 1930 roku w Ostrowie jako syn Józefa, inwalidy wojennego, legionisty i Marii z domu Spaleniak. W 1938 roku podjął naukę w Szkole Podstawowej im. E. Estkowskiego. Wojna 1939 roku przerwała naukę, którą podczas okupacji niemieckiej kontynuował na kompletach tajnego nauczania. Mieszkał w Ostrowie. W 1944 roku został zatrudniony w Ostrowie w przemysłowym zakładzie wojskowym Feon Werke.Po okupacji niemieckiej kontynuował naukę w Szkole Powszechnej im. T. Kościuszki w Ostrowie. Od 3 września 1946 roku podjął naukę w Gimnazjum Męskim w Ostrowie. Należał do GKS Venetia, do sekcji piłki nożnej. Nosił przezwisko sportowe Lulik. Świadectwo dojrzałości uzyskał w 1951 roku. Na studia wyższe nie został przyjęty z powodów politycznych – ojciec były legionista Piłsudskiego. Podjął pracę jako nauczyciel w Szkole Podstawowej przy ulicy Grabowskiej, a po interwencji Urzędu Bezpieczeństwa (postawienie syna funkcjonariusza w kącie) przeniesiony do Szkoły Podstawowej im. T. Kościuszki w Ostrowie. Grał w II ligowej drużynie piłkarskiej KKS Ostrovia. W latach 1952 – 1956 studiował w Akademii Medycznej w Poznaniu na Wydziale Farmaceutycznym. Od roku 1956 pracował w aptekach na terenie Ostrowa. W ostatnich latach pracy był zatrudniony w Aptece Szpitala Miejskiego w Ostrowie jako inspektor do spraw gospodarki lekami. Na emeryturę przeszedł 31 października 1995 roku. Pasjonował się szachami. Największym jego sukcesem w tej dziedzinie było wygranie, jako jedyny z Ostrowa, w symultance z arcymistrzynią Polski dr Ereńską-Radzewską. Zajmował się amatorsko malarstwem, ale jak pisał w materiałach biograficznych, jak każdy wielki artysta nie spotkałem się z uznaniem. Rodzinę założył z Teresą z domu Malinowską. Wychowali syna Tomasza (nauczyciela fizyki w I LO) i córkę Dorotę (mgr polonistyki). Mieszkał w Ostrowie Wielkopolskim.

Był członkiem Stowarzyszenia Wychowanków Alma Mater Ostroviensis.

Zmarł w Ostrowie Wielkopolskim dnia 3 maja 2018.

Cześć Jego Pamięci.

Na podstawie materiałów biograficznych opracował Krystian Niełacny i Krzysztof Mikusiński.

| 06.05.2018 | K. Mikusiński |