Eryk Szkudlarz pierwszy w Wielkopolsce

24 kwietnia w poznańskim Centrum Kultury Zamek odbyło się rozstrzygnięcie XII Konkursu Literackiego o Nagrodę FanFila organizowanego przez Instytut Filologii Polskiej Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu. Prace na konkurs mogli wysyłać uczniowie z całej Wielkopolski. Na tę edycję konkursu nadesłano aż 123 prace w czterech kategoriach- tłumaczenie, blog/ videoblog, proza i poezja. Nasze liceum reprezentował uczeń klasy I e- Eryk Szkudlarz. Spróbował on swoich sił w części poświęconej poezji. Erykowi udało się zdobyć nagrodę w konkursie “dodatkowym”, który odbył się na Facebooku i polegał na odgadnięciu, kto będzie honorowym gościem gali. Eryk słusznie wytypował Pana Marcina Świetlickiego, współczesnego poetę. Po wręczeniu nagród, odbyło się spotkanie autorskie z Panem Marcinem właśnie.

Jak się jednak okazało, to nie wszystkie osiągnięcia naszego ucznia w tym konkursie. Cykl jego wierszy pod tytułem “Lolita” okazał się być strzałem w dziesiątkę. Eryk zdobył nim I nagrodę.

Laureatowi gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

| 16.05.2018 | O. Janicka |