Mamy 6 medali!

Piętnaście medali zdobyli lekkoatleci powiatu ostrowskiego podczas Mistrzostw Województwa Zrzeszenia LZS w lekkiej atletyce, z czego aż sześć – najwięcej ze wszystkich uczniów szkół naszego powiatu zdobyli nasi uczniowie, co zaowocowało IX miejscem I LO na 52 sklasyfikowane szkoły! Brawo!!!

Złote medale zdobyli – Julia Grzegorowska w skoku w dal, Michał Tuczyński i Robert Gaweł w swoich kategoriach wiekowych w biegu na 100 m. Srebro przypadło w udziale Miłoszowi Kukule w biegu na 110 m ppł. Na tym samym dystansie w kategorii juniorów brązowy medal zdobył Kamil Wasiela. Brąz wywalczyła również Gabrysia Plucińska w biegu na 800 m, i „wywalczyła” to nie jest czcze określenie, bo walczyła do pierwszej krwi…

Oprócz punktów zdobytych dzięki zajęciu medalowych miejsc, mnóstwo pozostałych punktów uzyskali inni nasi uczniowie plasując się na wysokich miejscach.

Oto ich osiągnięcia:

Tuczyński Michał I m

Wierzyk Michał V m

Domagała Emil VII m

Troszczyński Kamil VI m

Wasiela Kamil III m

Kukuła Miłosz II m

Gajewski Łukasz XII m

Gaweł Robert I m

Grzyb Anastazja IV m

Plucińska Gabriela III m

Kowal Aleksandra V m

Malkowska Karolina dnf

Grzegorowska Julia I m

Niżej podaję link do komunikatu końcowego zawodów:

Serdecznie wszystkim dziękuję za udział i walkę. I gratuluję niewątpliwego sukcesu, jakim jest IX miejsce szkoły, a IV powiatu w rankingu ogólnym województwa.

| 17.05.2018 | K. Nadachowska |