Koncert piosenek Wojciecha Młynarskiego

W dniu 14 czerwca 2018 roku w auli I Liceum Ogólnokształcącego w Ostrowie Wielkopolskim, licznie zgromadzona publiczność wraz ze Starostą Powiatu Ostrowskiego, Pawłem Rajskim, gościła wnuka Wojciecha Młynarskiego, pana Stanisława Kieniewicza. Stanislaw Kieniewicz został zaproszony z okazji specjalnego, jubileuszowego koncertu pod tytułem „Taka piosenka, taka ballada”, który został zorganizowany przez Panie: Grażynę Niemand i Teresę Duczmal.

Była to już dziesiąta edycja z cyklu „Poezja w muzycznej odsłonie”, upamiętniająca znanych i cenionych, polskich twórców. Na bohatera koncertu tym razem uczniowe wraz z opiekunkami wybrali Wojciecha Młynarskiego, autora ponad dwóch tysięcy tekstów piosenek, które śpiewali najwięksi polscy artyści.

Koncert w wykonaniu uczniów liceum oraz zaprosznych gości, poprzedził wywiad ze Stanisławem Kieniewiczem, który poprowadziła uczennica klasy 2 c Laura Bugara. Wnuk Młynarskiego, prezes Fundacji im. Wojciecha Młynarskiego opowiedział o relacjach z ,,Wojtasem Dziadasem'', bo tak nazywał ojca swojej matki, o tym, co uważa za największy przepis na sukces swojego dziadka oraz o przyjaźni Wojciecha Młynarskiego z Krzysztofem Komedą-Trzcińskim – kompozytorem, pianistą, ale i uczniem ostrowskiego I LO.

W koncercie wystąpili: Hanna Fiebig, Konrad Biały, Nikola Bielecka, Hanna Świtała, Marta Płomińska, Karolina Nadobna, Agnieszka Urbaniak, Zuzanna Kwiecień oraz gościnnie: absolwent I LO Jan Klósak i gimnzjalista Marcel Świtała. W rolę Wielkiego Mistrza wcielił się Mateusz Szymanek a nad oprawą techniczną czuwał Filip Kulisiewicz.

Artyści w sposób wyjątkowy i szlachetny uczcili pamięć Wielkiego Mistrza, prezentując między innymi takie utwory, jak: "Jeszcze w zielone gramy", ,,Kołysanka dla Rosemary'', ,,Moje serce to jest muzyk” czy "Prześliczna wiolonczelistka".

Za wspanialy koncert, który pozostanie na długo w pamięci, organizotorom i uczniom podziękował dyrektor szkoły dr Marek Lewicki.

Link do strony.

Link do zdjęć.