Zmarł Pan Marian Nowinka

Smutna Wiadomość – kolejni najstarsi Absolwenci zasłużeni dla Szkoły, Miasta i Stowarzyszenia Alma Mater Ostroviensis, odeszli na wieczną wartę.

Zmarł Pan Marian Nowinka /1932-2018/ , jeden z ostatnich żyjących członków szkolnego zespołu muzycznego Carioca, którego twórcą i liderem był Krzysztof Trzciński-Komeda. Świadectwo dojrzałości zdał w 1951 roku. W latach nauki w naszej szkole swoje zainteresowania pozalekcyjne oprócz muzyki rozwijał w drużynie harcerskiej im. Tomasza Zana a sportowe w drużynie szczypiorniaka GKS Venetia.

Ukończył studia na Akademii Rolniczej uzyskując tytuł magistra inżyniera zootechnika. Całe życie zawodowe /40 lat/ związał z Państwowym Z-dem Unasieniania Zwierząt w Ostrowie na funkcji dyrektora kończąc.

Nasz zmarły Kolega pochodził z rodziny osiadłej od pokoleń w osadzie wiejskiej – Nowinki- położonej koło Mosiny; był synem Walentego, powstańca wielkopolskiego, zawodowego wojskowego stąd jego tułaczka wojenna z twierdzy Modlin przez Brześć, Lwów, Kowel, Psków na Ostrowie kończąc. Związek małżeński zawarł z Ewą Ryrychówną, pedagogiem szkolnym. Syn Jarosław po studiach w Polsce i Kanadzie osiadł w Calgary przed 30 laty. Obdarzył rodziców trójką dorodnych wnuczek. Brat śp. Mariana, Bogdan Nowinka jest również absolwentem naszej Szkoły /matura 1964/, żonaty z Alicją nauczycielką biologii odznaczoną tytułem Zasłużony Profesor Alma Mater Ostroviensis.

Uroczystości pożegnalne odbędą się we wtorek, dnia 07 sierpnia 2018 roku, o godz. 11,00 msza św. w Kościele NMP przy ul. Królowej Jadwigi, po której nastąpi pogrzeb na cmentarzu przy ul. Limanowskiego.

Cześć Jego Pamięci !

| 01.08.2018 | K. Mikusiński |