Smart Prospects

W dniach 25 wrzesień do 03 październik 2018 gościliśmy w szkole przedstawicieli największej w Polsce tego typu organizacji edukacyjnej Smart Prospects - Wiktorię Kaźmierczak (absolwentkę naszego liceum) oraz Rafała Pietrzaka. Organizacja Smart Prospects oferuje kompleksowe i całkowicie bezpłatne wsparcie w całym procesie rekrutacji na wszystkie brytyjskie uniwersytety. Ponadto oferuje pomoc we wszystkich aspektach przeprowadzki, pierwszych miesiącach na Wyspach i podczas całego okresu studiów.

W trakcie warsztatów, które zostały przeprowadzone w ramach zajęć języka angielskiego, uczniowie naszej szkoły, mieli okazję dowiedzieć się praktycznie wszystkiego, co dotyczy podjęcia studiów w Wielkiej Brytanii, toku studiów, kwestii finansowych, spraw związanych z zakwaterowaniem oraz podjęciem pracy,życiem towarzyskim oraz podstawowych różnic w funkcjonowaniu szkolnictwa wyższego w Polsce i Wielkiej Brytanii. W warsztatach uczestniczyła praktycznie większość uczniów z klas z wiodącym językiem angielskim, którzy już w tej chwili wykazali gotowość do podjęcia się wyzwania kontynuowania swojej edukacji na prestiżowych uczelniach brytyjskich, takich jak Universities of Oxford or Cambridge, lub University College London.

Liczymy na dalszą współpracę z organizacją Smart Prospects, na płaszczyźnie kolejnych projektów realizowanych już w niedalekiej przyszłości!

| 04.10.2018 | I. Gabrysiak |