"Uroki i półmroki" Krystiana Pawłowskiego

W piątek, 19 października, w auli I Liceum odbył się wieczór poetycki promujący debiutancki tomik poezji „Uroki i półmroki" ucznia naszej szkoły, Krystiana Pawłowskiego.

Przy nastrojowym blasku świec, młody poeta, Krystian, oczarował publiczność opowieścią o swoich wierszach, zachwycił wszystkich swoją niebywałą elokwencją i historyczną wiedzą. Opowieść Krystiana przeplatana była chwytającą za serce recytacją wierszy z jego tomiku w wykonaniu Piotra Rynkowskiego. Dzięki kunsztowi recytatorskiemu i umiejętności przekazywania emocji, młody artysta przeniósł zebranych gości w inny wymiar – w świat poezji inspirowany tekstami kultury, życiem codziennym oraz wydarzeniami historycznymi.

Krystian Pawłowski jest uczniem klasy trzeciej o profilu humanistycznym. Interesuje się historią, w szczególności militarną. Jest prężnie działającym harcerzem, którego cechuje wysoka kultura osobista. Kocha literaturę, jest wielbicielem i wybitnym znawcą poezji Jacka Kaczmarskiego. Jak sam o sobie powiedział, pisze wiersze od dzieciństwa, by w ten sposób wyrazić to, co czuje, czym się interesuje i co pobudza jego wyobraźnię.

Ważnym elementem tego niezwykłego wieczoru był wywiad, jaki przeprowadził z Krystianem interpretator jego poezji -Piotr Rynkowski.

Wszyscy zgromadzeni byli oczarowani Krystianem i jego poezją i zgodnie stwierdzili, że był to niezapomniany wieczór, który na długo pozostanie wszystkim w pamięci.

Link do zdjęć.

| 21.10.2018 | G. Niemand |