Ubi societas ibi ius

W środę 21 listopada 6 naszych uczniów wzięło udział w finale Konkursu Wiedzy o Prawie, organizowanym przez Okręgową Izbę Radców Prawnych w Poznaniu. Celem przedsięwzięcia było podnoszenie świadomości prawnej młodzieży, rozwijanie ekspresji twórczej, kreatywności oraz wyobraźni prawnej. Jednym z realizowanych przez uczniów zadań było doskonalenie praktycznych umiejętności związanych z trafną argumentacją i przekonywaniem, towarzyszących wystąpieniom publicznym. Trzeba przyznać, że nasz sekstet w składzie : Marta Rauk, Olga Hypka, Aleksandra Zatylna, Oliwia Gieżek i Łukasz Szukalski zaprezentowała się znakomicie. Ich przemówienia spotkały się z dużym uznaniem komisji. Spektakularny sukces osiągnął Łukasz Szukalski z klasy IIa zajmując II miejsce, wygrywając nagrodę o wartości 700 zł oraz wizytę studyjną w instytucjach europejskich w Strasburgu. Specjalne wyróżnienie z swoją orację otrzymała także Oliwia Gieżek z IIc. Tryumfatorom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

| 23.11.2018 | M. Lucińska |