"W Krainie Łagodności"

W czwartkowy wieczór, 22 listopada, o godz.17.30 odbył się Koncert Piosenki Poetyckiej pt. „W Krainie Łagodności”.

W jesiennej, nostalgicznej scenerii wykonawcy i prowadzący wprowadzili słuchaczy w zaczarowany świat poezji.

Usłyszeliśmy interpretacje wierszy: Jana Kochanowskiego, Władysława Broniewskiego, Agnieszki Osieckiej, Czesława Miłosza i wielu innych poetów. Uzdolnieni uczniowie stworzyli niesamowite widowisko, zmuszając licznie zgromadzonych w auli widzów do jesiennej refleksji nad życiem.

Po raz kolejny zespół muzyczny w składzie: Maria Sołtysiak - fortepian, Julia Wietrzyńska - skrzypce, Agata Kieliba - saksofon, Michał Dryjański - perkusja, Witek Kupaj - klarnet, Aleksandra Wiśniewska - gitara, Konrad Biały – gitara, Błażej Ibron - gitara, Kinga Jagodzińska - gitara i śpiew, dał popis swoich umiejętności.

Brawurowo eleganckie piosenki o szczęściu zaśpiewali: Nicola Bielecka, Maria Sołtysiak, Joanna Skoczylas, Hanna Świtała, Wiktoria Prajzner, Daria Poterek, Małgorzata Talar, Julia Wietrzyńska, Aleksandra Wiśniewska, Konrad Biały, Michał Dryjański.

Przez Krainę Łagodności przeprowadzili nas: Kornelia Kopa i Jarosław Kuźma.

Przepiękną scenografię stworzyli: Maria Sołtysiak, Małgorzata Talar, Witek Kupaj. Uczestnicy tego niesamowitego spektaklu nie kryli wzruszenia.

Publiczność nagrodziła artystów gromkimi brawami na stojąco, co było dla nich wielką nagrodą.

Artystów opieką objęły opiekunki Samorządu Uczniowskiego: Elżbieta Kaźmierczak i Anna Przybył.

Fot. dr J. Pietrzak.

| 23.11.2018 | E. Kaźmierczak |