Hej kolęda, kolęda

W środę 19 grudnia, w ramach projektu dotyczącego kształtowania kultury muzycznej młodzieży I LO, został zorganizowany VII Konkurs Kolęd i Piosenek Świątecznych. Jego celem była popularyzacja tradycji Bożonarodzeniowych, rozwijanie umiejętności językowych i prezentacyjnych, odkrywanie pasji i talentów uczniów. W ww. przedsięwzięciu 34 przedstawicieli klas I i II Jury w składzie Maria Sołtysiak, Małgorzata Talar, Julia Jankowiak (uczniowie) oraz Katarzyna Nadachowska, Małgorzata Lucińska i Jakub Gowarzewski (nauczyciele) oceniało: dobór repertuaru, emisję, dykcję, walory wokalne, umiejętności w zakresie języków obcych oraz ogólny wyraz artystyczny. Miejsce I zajął zespół z klasy I c w składzie:- Aleksandra Kupczyk, Maja Kupczyk, Zofia Kempińska, Aleksandra Pakulska. Druga lokata przypadła uczennicy z klasy Ia Wiktorii Prajzner. Miejsce III wyśpiewały przedstawicielki klasy IId Hanna Świtała i Julia Miłosz.Przyznano także 2 wyróżnienia. Otrzymały je dziewczyny z klasy Ia: Zuzanna Perlińska, Wiktoria Prajzner, Daria Poterek, Wiktoria Pacyna, Karina Zimniak oraz Daria Poterek indywidualnie za wykonanie utworu ,,Kolęda warszawska”. Nagroda publiczności powędrowała do przedstawicielek klasy Ib Anastazji Brylewskiej, Wiktorii Janiak, Marianny Baraniak i Kingi Skupin ,które w brawurowy sposób wykonały utwór,, All I want for Christmas is you.”

| 19.12.2018 | M. Lucińska |