Sukces Julki Baraniak i Wiktorii Wewiór

Sukces Julki Baraniak i Wiktorii Wewiór w XI Powiatowym Konkursie Geograficznym.

5 lutego 2019 r. w auli III Liceum Ogólnokształcącego odbył się XI Powiatowy Konkurs Geograficzny dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych z powiatu ostrowskiego. Patronat honorowy nad konkursem objął Starosta Powiatu Ostrowskiego – pan Paweł Rajski. Tematyka konkursu związana była z geografią astronomiczną z okazji przypadającej w tym roku 50 rocznicy lądowania pierwszego człowieka na Księżycu oraz 410 rocznicy użycia przez Galileusza lunety do oglądania nieba.

W konkursie wystartowali uczniowie ze wszystkich szkół ponadgimnazjalnych powiatu ostrowskiego. Nasze liceum godnie reprezentowało trzech uczniów : Julia Baraniak z klasy III F ,zdobywając II miejsce, Wiktoria Wewiór z klasy IIF , zdobywając wyróżnienie oraz Jakub Kosmała z klasy IA. Serdecznie gratulujemy tak rozległej wiedzy z najtrudniejszego działu geografii , jakim jest geografia astronomiczna.

| 08.02.2019 | E. Guarino |