Nasz uczeń w Biegu Piastów

Udany występ Artura Nadachowskiego w 43. edycji Biegu Piastów.

W dniach 1 i 2 marca uczeń naszej szkoły, Artur Nadachowski uczestniczył w 43. edycji Biegu Piastów. Bieg Piastów to międzynarodowa impreza narciarska zaliczająca się do serii biegów Worldloppet odbywająca się na Polanie Jakuszyckiej w Szklarskiej Porębie od 1976 roku.

Jedną z wielu pasji Artura jest narciarstwo biegowe i od lat startuje on w narciarskich imprezach biegowych w Polsce.

Artur reprezentował szkołę i powiat ostrowski na dystansie 30km ulubioną techniką dowolną oraz po raz pierwszy pobiegł na morderczym dystansie 50 km techniką klasyczną.

W biegu na 30 km, w kategorii Open, Artur zajął 89 miejsce na 446 zawodników, w swojej kategorii wiekowej zajmując drugie miejsce, natomiast w biegu na 50 km, w rywalizacji z 1592 zawodnikami zajął miejsce 500, a we własnej kategorii wiekowej wywalczył miejsce 3 zdobywając puchar oraz wiele drobnych upominków ufundowanych przez organizatorów i sponsorów.

Na podkreślenie zasługuje fakt, że w pokonanym polu pozostawił wielu rówieśników, uczniów szkół sportów zimowych, na co dzień uprawiających narciarstwo biegowe.

We wszystkich biegach zawodów udział wzięło ok. 4350 zawodników z całej Polski, a także wielu z poza granic naszego kraju.

Gratulujemy!

| 04.03.2019 | K. Kuśnierczak |