Wycieczka

W dniach 24-26 kwietnia 2019r. odbyła się wycieczka klas 1B oraz 1F na Morawy oraz do Wiednia.

Pierwszego dnia uczniowie mieli okazję zwiedzić na Morawach bajeczną jaskinię Punkvy, gdzie czekała na nich atrakcja - przepłynięcie łódką przez podziemne labirynty.

W kolejny dzień z samego rana autokar ruszył w stronę upragnionego Wiednia.

Wycieczkowicze mogli zobaczyć tam wzgórze Kahlenberg i panoramę miasta, Hundertwasser Haus oraz najbardziej urokliwe ulice stolicy Austrii jak Ringstrasse. Następnym punktem zwiedzania był plac Marii Teresy, na którym znajdowało się także Muzeum Historii Sztuki - z czwartą co do wielkości kolekcją malarstwa na świecie. Po kontemplacji dzieł Rubensa czy Rembrandta uczniowie ruszyli do centrum, podziwiać rezydencje cesarskie. Na koniec dnia pełnego wrażeń, uczniowie wybrali się do lunaparku Prater - jednego z najstarszych parków rozrywki, gdzie mogli poczuć odrobinę adrenaliny na atrakcjach wesołego miasteczka. Zmęczeni i zadowoleni powrócili do pensjonatu.

Ostatnim elementem wyjazdu było Brno - stolica Moraw, gdzie uczniowie zobaczyli między innymi Kościół Św. Michała, Kościół Św. Jakuba oraz katedrę św. Piotra i Pawła.

Wszyscy świetnie bawili się podczas wycieczki, pogoda i humor z pewnością dopisały. Dziękujemy wszystkim za udział i możliwość integracji międzyklasowej, a przede wszystkim pani Donacie Wojtaszek za zorganizowanie wyjazdu oraz paniom G.Niemand, T. Duczmal i I. Zaworskiej za wspaniałą opiekę. Biuro podróży Extratour oraz pan pilot Andrzej Żwikiewicz spisali się na medal.

Oby jak najwięcej takich wycieczek!

Autor zdjęć Weronika Kątna.

| 01.05.2019 | D. Wojtaszek |