II Edycja Przeglądu Talentów

II Edycja Przeglądu Talentów im. Krzysztofa Komedy- Trzcińskiego w I Liceum.

Dnia 17 czerwca 2019 r., w auli I Liceum Ogólnokształcącego odbyła się II Edycja Przeglądu Talentów im. Krzysztofa Komedy - Trzcińskiego.

Tym razem koncert zbiegł się z obchodami 50- lecia śmierci tego znakomitego artysty, kompozytora, twórcy muzyki filmowej, a także absolwenta naszej szkoły, Krzysztofa Komedy Trzcińskiego.

Uczniowie ILO wraz z Paniami: Teresą Duczmal oraz Grażyną Niemand zaprosili, z okazji tego specjalnego wydarzenia kulturalnego, wyjątkowego gościa, Tomasza Lacha, syna Zofii Komedowej - żony tego wybitnego jazzmana.

Z okazji Roku Krzysztofa Komedy, przegląd talentów rozpoczęły utwory skomponowane przez mistrza, takie jak:,,Szara kolęda'', „Nim wstanie dzień” czy ,,Kołysanka Rosemary''. Wprowadziły one niesamowity nastrój i zaczarowały słuchaczy.

Drugą część koncertu poprzedziło wystąpienie Tomasza Lacha, który podkreślił ogromny wpływ, jaki wywarło nasze Liceum na późniejszą drogę artystyczną Krzysztofa Trzcińskiego. Druga część koncertu to popis artystyczny uczniów Liceum.

Podczas przeglądu, młodzież naszego LO, prezentowała różne umiejętności, od śpiewu, poprzez grę na różnych instrumentach, po taniec i sztukę pięknego mówienia, wprowadzając w niesamowity nastrój licznie zgromadzoną w auli publiczność.

Pod koniec koncertu Dyrektor uhonorował nagrodą specjalną i tytułem Supertalentu Roku 2019, absolwenta ILO, Konrada Białego, za jego talent i ogromny wkład w artystyczne życie szkoły.

Bez wątpienia, uczniowie w sposób wyjątkowy i niezwykle szlachetny, uczcili pamięć Krzysztofa Komedy, poświęcając mu tak wspaniały koncert.

Za piękną uroczystość organizatorom i uczniom podziękował dyrektor dr Marek Lewicki.

Nikola Bielecka

Link do zdjęć.