Lekkoatleci z medalami!

Świetny występ lekkoatletów podczas Mistrzostw Wielkopolski Zrzeszenia LZS we Wrześni. Kasia Janowicz po 27 latach poprawia Rekord Szkoły w rzucie oszczepem!!!

Gdy w nocy z wtorku na środę 18 września, leżąc z gorączką, wyściubiłam nos spod kołdry i spojrzałam w okno pomyślałam tylko, że udział w środowych zawodach będzie dla naszych lekkoatletów nie lada sprawdzianem… Na zewnątrz lało, wiało, wyło i dudniło… Zastanawiałam się - ciekawe, kto zdecyduje się na start, ilu się nie stawi, ilu zrezygnuje… Nic z tych rzeczy! Przepraszam za moje zwątpienie w Was, ale już tyle razy wystawiana byłam na próbę nerwów i niepewności przez sportowców, że zawsze ziarno niepokoju gdzieś tam po cichu kiełkuje…, a niewiadoma związana z Waszą frekwencją na zawodach to prawdziwy horror.

Ale nie tym razem!!! Na zbiórce stawili się wszyscy! Brawo! To już było zwycięstwo! Na stadionie było tylko lepiej! Z czternaściorga naszych uczniów medale zdobyło ośmioro, reszta pięknie punktowała do klasyfikacji generalnej zdobywając w niej II m w kategorii szkół!!! Kolejny puchar ozdobi nasz Gabinet - dziękujemy☺

Złoty medal przypadł Cyprianowi Adamcio (400 m) i Jakubowi Chmielarzowi (800 m). Srebro stało się udziałem Anny Losy (800 m), wspaniałej debiutantki Helenki Staszak (1500 m), Marty Żyłki (skok wzwyż) i Damiana Drozdowskiego (800 m). Brąz wywalczyła Kasia Janowicz ustanawiając nowy Rekord Szkoły w rzucie oszczepem: 32,46 i Marcin Karolewski (100 m).

Brawa i wielkie gratulacje!

A oto pełen skład naszej drużyny:

Katarzyna Janowicz
Helena Staszak
Jakub Chmielarz
Michał Wasielewski
Marcin Karolewski
Damian Drozdowski
Marta Żyłka
Cyprian Adamcio
Marta Rauk
Igor Gaweł
Kacper Stawicki
Anna Losy
Zuzanna Sztok
Kinga Guzenda

Natomiast w ubiegły wtorek, w Żerkowie w Mistrzostwach Powiatów Województwa Wielkopolskiego w la walczyły nasze „maluchy”☺ czyli Pierwszaczki po szkole podstawowej. Również powalczyły pięknie. Złoty medal w biegu na 300 m wywalczył Kacper Cegła. A oprócz niego startowali Sandra Chmielarz (XII m – 1000 m), Kinga Tetrzona (XXIV – 300 m), Piort Stojanowski (XIV m – 300 m) i Jakub Nawrocki (VII m - 600 m). Gratulujemy wyników i dziękujemy za udział pomimo odbywającej się w tym samym czasie wycieczki integracyjnej klasy 1d-p. To się nazywa duch sportowy☺.

| 26.09.2019 | K. Nadachowska |