„Wiśniowy sad” jesienią

W deszczowy czwartek 21 listopada 2019 roku klasa I C- P uczestniczyła w wycieczce do stolicy Wielkopolski. Pierwszy cel dla 37 osobowej grupy stanowiła odnowiona siedziba Biblioteki Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Przed zapoznaniem się z bogatą ofertą placówki uczniowie wysłuchali w Czytelni Nowej wykładu dra Michała Traczyka „Komiks, czym jest i czemu służy?” i prelekcji Agnieszki Rybarczyk „Kolekcja liberatury czyli słów kilka o książkach zbuntowanych”. Podczas zwiedzania zabytkowych czytelni, w których nadal krąży duch cesarza Wilusia, przyszli studenci poznali zasady korzystania ze zbiorów. Opiekunowie prof. Renata Kałużna i prof. Jarosław Paszkiewicz wraz z uczniami mogli również sprawdzić zasoby bogatego katalogu, który udostępniony jest zarówno w wersji elektronicznej jak i tradycyjnej w postaci rewersów.

Wieczór przeznaczony został na wizytę w Teatrze Nowym im. Tadeusza Łomnickiego. Spektakl „Wiśniowy sad” Antoniego Czechowa w reżyserii Izabeli Cywińskiej wprowadził wszystkich w atmosferę jesiennej melancholii. Między starymi drzewami błąkały się nie tylko wspomnienia o przemijającej epoce. Stary dwór i stary służący byli świadkami narodzin rewolucyjnych zmian. W dramacie rosyjskiego klasyka niczym w zwierciadle odbijał się korowód postaci z niezmiennymi od wieków zaletami i wadami.

dr Józef Pietrzak

| 29.11.2019 | J. Pietrzak |