W czwartkowy wieczór, 15 listopada, aula I Liceum w Ostrowie Wielkopolskim zamieniła się w nastrojową kawiarenkę. Przy blasku świec i filiżance aromatycznej kawy odbyło się "Listopadowe spotkanie z poezją" połączone z wystawą rysunków ucznia klasy 1 D Tymoteusza Wojdala.

Licznie zgromadzona publiczność przeniosła się w magiczny świat poezji Bolesława Leśmiana, Edwarda Stachury, Mirona Białoszewskiego, Adama Asnyka i Leonarda Cohena oraz Janka Klósaka w jego własnej aranżacji i wykonaniu. Janek Klósak - utalentowany absolwent naszej szkoły, przy akompaniamencie gitary, dokonał oryginalnej interpretacji poezji znanych poetów i zaprezentował kilka swoich utworów w nowej zaskakującej aranżacji.

Tłem i ozdobą koncertu były rysunki zdolnego ucznia naszego liceum - Tymoteusza Wojdala, przedstawiające motywy roślinne, wykonane ciekawą techniką kropkowania.

Był to niezapomniany wieczór dla miłośników poezji śpiewanej.

Zdjęcia dr J. Pietrzak.

Ogólnopolska akcja CZYTAJ PL

Jak w roku ubiegłym, nasza Szkolna Biblioteka zakwalifikowała się do udziału w drugiej edycji ogólnopolskiego projektu "Upoluj swoją książkę", koordynowanego przez Instytut Książki.

Od 2 do 30 listopada uczniowie naszej szkoły otrzymali bezpłatny dostęp do 12 bestsellerowych książek w wersji audio i e-bookowej.

Aby z tej możliwości skorzystać, należy ściągnąć darmową aplikację Woblink.com, zeskanować telefonem komórkowym kod QR z żółtego plakatu dostępnego w bibliotece oraz dwóch innych miejscach na terenie szkoły.

Szczegóły w Bibliotece

Zapraszam do udziału w akcji!

"Uroki i półmroki" Krystiana Pawłowskiego

W piątek, 19 października, w auli I Liceum odbył się wieczór poetycki promujący debiutancki tomik poezji "Uroki i półmroki" ucznia naszej szkoły, Krystiana Pawłowskiego.

Przy nastrojowym blasku świec, młody poeta, Krystian, oczarował publiczność opowieścią o swoich wierszach, zachwycił wszystkich swoją niebywałą elokwencją i historyczną wiedzą. Opowieść Krystiana przeplatana była chwytającą za serce recytacją wierszy z jego tomiku w wykonaniu Piotra Rynkowskiego. Dzięki kunsztowi recytatorskiemu i umiejętności przekazywania emocji, młody artysta przeniósł zebranych gości w inny wymiar - w świat poezji inspirowany tekstami kultury, życiem codziennym oraz wydarzeniami historycznymi.

Krystian Pawłowski jest uczniem klasy trzeciej o profilu humanistycznym. Interesuje się historią, w szczególności militarną. Jest prężnie działającym harcerzem, którego cechuje wysoka kultura osobista. Kocha literaturę, jest wielbicielem i wybitnym znawcą poezji Jacka Kaczmarskiego. Jak sam o sobie powiedział, pisze wiersze od dzieciństwa, by w ten sposób wyrazić to, co czuje, czym się interesuje i co pobudza jego wyobraźnię.

Ważnym elementem tego niezwykłego wieczoru był wywiad, jaki przeprowadził z Krystianem interpretator jego poezji -Piotr Rynkowski.

Wszyscy zgromadzeni byli oczarowani Krystianem i jego poezją i zgodnie stwierdzili, że był to niezapomniany wieczór, który na długo pozostanie wszystkim w pamięci.

Link do zdjęć.

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa- informacje dla rodziców.

Lista 100 książek na 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości.