Rok załołĽenia 1845

Wycieczki szkolne w I LO

W naszym liceum nauka jest bardzo ważna, jednak duży nacisk kładzie się też na rozwijanie zainteresowań, a także umiejętność funkcjonowania w grupie. Wycieczki klasowe są jedną z form realizacji tych celów.

Piękna pogoda, nieznane szlaki i chęć przeżycia przygody oto powody, dla których klasa 2D udała się na wycieczkę do Karpacza. Uczniowie mieli okazję zmierzyć się z najwyższym szczytem Sudetów - Śnieżką. Wraz z przewodnikiem sudeckim, p. Waldemarem Brygierem, zobaczyli Kolorowe Jeziorka w Rudawach Janowickich, a także weszli na nieco niższy od Śnieżki Sokolik. Zwiedzili także Karpacz, poznali historię ducha gór oraz odwiedzili Wrocław w poszukiwaniu wszędobylskich krasnali, przepięknych kamienic na Rynku, czy pomnika Aleksandra Fredry. To były wspaniałe trzy dni, pełne radości i zabawy.

W dniach 10-12 czerwca klasa II d wraz z wychowawcą i opiekunami wybrała się na wycieczkę do Szklarskiej Poręby i Drezna.

Więcej zdjęć w w GALERII

Fotorelacja z warsztatów geograficznych w Jeziorach klasy II E -matematyczno-geograficznej - 21 - 22 kwietnia 2015 r.

W dniach 2-3 paŸdziernika 2014 roku klasa 1F wybrała się na wycieczkę do Żerkowa.

W dniach 2-7 września uczniowie klas II i III mieli przyjemność podziwiać jedno z najpiękniejszych miast w Europie – Londyn.

Dnia 19 maja 2014 roku klasa 2c pojechała na wycieczkę klasową do Karpacza.

Więcej zdjęć w Galerii - tutaj.

W dniach od 13 do 15 maja klasa I D była na wycieczce w Gdańsku.

W dniach od 28 do 30 kwietnia br. klasa 2d w towarzystwie opiekunów przebywała w Karpaczu i okolicach.

Zawsze można więcej, wyżej, lepiej, ale dla nas było to wystarczająco niesamowite spotkanie z naturą i wspaniałymi ludŸmi, zawarte w trzech, krótkich dniach...

Więcej zdjęć w Galerii - tutaj.

Uczniowie klasy 2e z opiekunami obejrzeli w Teatrze Nowym w Poznaniu niezwykłe przedstawienie. Mickiewiczowskie "DZIADY" w oryginalnej reżyserii Radosława Rychcika.

W czwartek, 12 grudnia, klasa 1e wraz z wychowawcą wybrała się do Poznania do Teatru Wielkiego im. Stanisława Moniuszki na operę „Wesele Figara”. Fabuła wielowątkowa i zawiła, a zarazem niesamowita i jedyna w swoim rodzaju.

Królik po berlińsku, zapach pierników i Angela Merkel w czarnym Mercedesie – wycieczka na Jarmark Bożonarodzeniowy do Berlina obfitowała w niezapomniane wrażenia.

Więcej o wycieczce na stronie - tutaj

a więcej zdjęć w Galerii - tutaj

Klasa III e, której wychowawczynią jest Pani Ewa Guarino, właśnie wróciła z najlepszej wycieczki w czasie liceum. Trwała zaledwie dwa listopadowe dni, ale w ciągu tego czasu nadrobiliśmy wszystkie braki w wiedzy o życiu Adama Mickiewicza, podziwialiśmy piękno Szwajcarii Żerkowskiej, odbyliśmy zdecydowanie zbyt krótką podróż w kierunku wszechświata, ale przede wszystkim jeszcze bardziej się ze sobą zżyliśmy.
Więcej o wycieczce - tutaj.

15 listopada klasa 1d wybrała się do Wrocławia.
Oprócz zwiedzania wycieczkowicze kibicowali na meczu towarzyskim Polska - Słowacja.

Więcej zdjęć w Galerii - tutaj,

a z meczu w Galerii - tutaj.

29 paŸdziernika br. wybraliśmy się do Poznańskiej Opery, czyli Teatru Wielkiego im. Stanisława Moniuszki w Poznaniu. Naszym głównym celem było obejrzenie „Wesela Figara” Wolfganga Amadeusza Mozarta, opery komicznej w czterech aktach, z librettem Lorenzo da Ponte, na podstawie sztuki Pierre'a Beaumarchais'go, wykonanej w oryginalnej włoskiej wersji językowej z polskimi nadpisami. W przerwie spektaklu mieliœmy okazję obejrzeć imponujšcy orkiestron i piękny żyrandol – dumę Opery. Tak, uczniowie z 2d potrafią docenić piękne rzeczy.

10 pażdziernika klasa 1c z wychowawcą na czele wybrała się na Ślężę i do Wrocławia.
Towarzyszyła im piękna pogoda i dobre humory.

Więcej zdjęć w Galerii - tutaj

Klasy III b i III c z wychowawcami w dniach 3-4 paŸdziernika 2013 roku odbyli wycieczkę na Jurę Krakowsko - Częstochowską. Zwiedzali Ojcowski Park Narodowy, Pieskową Skałę i ruiny zamków – Ogrodzieniec i Olsztyn. Trasę wycieczki zakończył wspólny pobyt na Jasnej Górze.

Udział w wykładach w Instytucie Historii Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu - 26.IX.2013

18 - 20 września odbyła się długo oczekiwana wycieczka klasy 2A do Szklarskiej Poręby oraz Czech. Na początku zwiedziliśmy Kościół w Jaworze, który znajduje się na liście światowego dziedzictwa UNESCO. Następnie, po krótkiej wędrówce dotarliśmy na Zamek Chojnik, gdzie mieliśmy okazję wysłuchać legendę z nim związaną.

Główną atrakcją naszej trzydniowej wycieczki była wizyta w uroczej stolicy Czech - Pradze, która zachwyciła wszystkich uczestników wyjazdu. Przewodnik pokazał nam wiele interesujących zabytków m.in. Most Karola, Plac Wacława i Belweder. Wieczorami mieliśmy okazję do klasowych spotkań, przez co nasza klasa się jeszcze bardziej zintegrowała. W ostatni dzień odwiedziliśmy Park Miniatur w Kowarach, gdzie mieliśmy okazje zobaczyć zabytki Dolnego Śląska w przeciągu godziny, a następnie skosztować pyszne ciasto wraz z kawą. Wycieczkę zakończyło zwiedzanie i ognisko na Zamku Grodziec. Wycieczka bardzo nam się podobała zarówno pod względem wypoczynkowym, jak również edukacyjnym. Z niecierpliwością czekamy na następną.

Więcej zdjęć w Galerii - tutaj