Szkoła otwarta dla każdego

W Dniu Otwartej Szkoły uczniowie I Liceum Ogólnokształcące im. ks. J. Kompałły i W. Lipskiego w Ostrowie Wielkopolskim otoczyli opieką swoich młodszych kolegów i koleżanki, służąc za przewodników w wyciecze po szkole. Każda grupa zwiedzająca szkołę brała udział w licznych konkursach i zajęciach zorganizowanych w różnych dziedzinach edukacji i sportu, np. rozgrywek w piłkę siatkową, zumby i aerobiku.
W auli prezentowały się zespoły i soliści, odbył się pokaz mody. Dużą popularność zdobyły doświadczenia chemiczne, podczas których młodzież wyprodukowała m.in. kremu do ciała i rozdawała jego próbki. Oryginalnymi upominkami były kwiaty origami wykonane samodzielnie przez licealistów. Gimnazjaliści chętnie włączali się w różnego typu gry logiczne, konkursy, zabawy i quizy językowe. Mieli możliwość zagłosowania w konkursie fotograficznym o tematyce przyrodniczej. W sali historycznej odbył się pokaz polskiej szkoły szabli za pomocą palcatów.
Goście zadawali pytania dotyczące atmosfery na lekcjach i przerwach, o wymagania nauczycieli i zajęcia dodatkowe.
Szczególne zainteresowanie wzbudziła klasa o profilu ogólnym, która jest nowością na rynku edukacyjnym. Wielu kandydatów deklarowało wybór klasy matematyczno – architektonicznej. Tradycyjnie dużym zainteresowaniem cieszyły się jak co roku klasy: matematyczna i humanistyczna. Wielu gimnazjalistów planujących w przyszłości studiowanie na kierunkach medycznych i przyrodniczych, zgłaszało chęć wyboru profilu biologiczno – chemicznego.
Wśród zwiedzających znalazła się spora grupa uczniów spoza powiatu ostrowskiego, dla nich ważnym elementem były informacje na temat dojazdów do miasta i zakwaterowania w bursie szkolnej. Uczniom towarzyszyli rodzice, którzy doceniali trud młodzieży w przygotowanie atrakcji z okazji Dnia Otwartej Szkoły.
Pełną ofertę edukacyjną można znaleźć na stronie I LO w zakładce NABÓR 2015

R. Kałużna

Zapraszamy do obejrzenia kolejnej fotorelacji w wykonaniu J. Pietrzaka: Galeria photos

| 08.03.2015 | R. Kałużna |