Po wsparcie na majowe dni...

Dnia 4 marca 2015 roku 90 maturzystów udało się do Sanktuarium Matki Bożej Częstochowskiej na Jasnej Górze z Księdzem Aleksandrem i Księdzem Markiem oraz wychowawcami klas. Pielgrzymki do Częstochowy stały się bowiem tradycją przed przystąpieniem do egzaminu dojrzałości. Dwa autokary planowo wyjechały z miejsca zbiórki o godzinie 7.15. W trakcie podróży uczniowie modlili się za bezpieczną podróż.

Po przybyciu na miejsce o godzinie 11.00 odbyła się Msza Święta, na której modlitwy skierowane były w celu dobrze zdanej matury. Następnie odbyła się Droga Krzyżowa, po czym uczniowie mieli ok. 2 godziny dla siebie na zwiedzanie Sanktuarium i pobliskiej okolicy. W drodze powrotnej były małe zawirowania z awaria autokaru, nieplanowany postój, ale na całe szczęście maturzyści, księża i nauczyciele nie tracili silnej woli. Powrót miał miejsce o godzinie 19.00, a maturzyści zyskali siły witalne do dalszej nauki.

Agata Gąsiorek

| 11.03.2015 | R. Kałużna |