Zakończenie roku szkolnego

26 czerwca w auli naszego liceum odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2014/2015. Dyrektor szkoły dr Marek Lewicki po powitaniu zebranych , wręczył uczniom ze średnią 5,0 i powyżej dyplomy, pogratulował i życzył dalszych sukcesów, W swoim krótkim przemówieniu podkreślił, że w tym roku szkolnym nasze liceum może poszczycić się szczególnie dużą ilością świadectw z wyróżnieniem, co może tylko cieszyć.

Następnie, dyrekcja, grono pedagogiczne i uczniowie klas I i II mieli możliwość poznania najbardziej uzdolnionej młodzieży naszej szkoły w różnych kategoriach, a to za sprawą programu artystycznego. W ramach Przeglądu Talentów I LO taniec irlandzki mogliśmy podziwiać w wykonaniu: Patrycji Jakuszkowiak (IF), Anny Zaradnej (IF) i Julii Kurzawskiej (IB). Zespół Muzyki Dawnej w składzie: Eryka Sikora (IF), Weronika Pasek(IF), Małgorzata Pasek(tegoroczna absolwentka II LO), Zuzanna Hajdasz (IIB), Olga Owczarczak(Gimnazjum w Raszkowie), Magdalena Obsadna (IF) w przepięknych strojach zagrał i zaśpiewał utwór hiszpański.Magdalena Płażewska(IB) godnie reprezentowała uzdolnionych recytatorów. Dawid Świtoń (IID) z niezwykłą łatwością rozbawił publiczność piosenką A. Zauchy, a Ola Szczepaniak, perfekcyjnie wykonanym utworem, wprowadziła zgromadzonych w dobry nastrój. Z bardzo ciepłym przyjęciem spotkał się zespół taneczny z klasy IIA w składzie: Weronika Kaźmierczak, Karolina Mocek i Adam Kaźmierczak. Mistrzynią w naśladowaniu Michaela Jacksona okazała się Julia Kurzawska z IB. Weronika Chachuła, Lena Dominiczak i Martyna Paterek z IB rozśpiewały całą aulę. Doskonale sprawdził się Kabaret Nieznanych Panów (Michał Twardy, Wiktor Kamiński, Wojciech Krolek i Dawid Świtoń), bo rozśmieszył publiczność skeczem kabaretu Paranienormalni. Szczególne słowa uznania można skierować do fantastycznego prowadzącego - Wojtka Krolka z ID. Potrafił odnaleźć się w każdej sytuacji, nawet wówczas, gdy przez chwilę przestał działać mikrofon. Nauczyciele i uczniowie rozpoczęli wakacje w doskonałych humorach. Życzymy wszystkim udanego wypoczynku!

mgr Teresa Duczmal

| 27.06.2015 | A. Izydorska |