Bruksela dla wytrwałych

W dniach 24-29 czerwca 2018r. dwóch uczniów z naszego liceum uczestniczyło w wyjeździe studyjnym do Brukseli: Kinga Lis z kl. IIIB i Adam Gomułka – absolwent naszej szkoły. Wyjazd był nagrodą ufundowaną przez Europosła PE Andrzeja Grzyba za zdobycie II i III miejsca w konkursie Wiedzy o Unii Europejskiej, organizowanego przez Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct - Ostrów Wielkopolski oraz Eurocentrum Innowacji i Przedsiębiorczości. Uczniowie mieli okazję zwiedzić malownicze miasta Belgii: Leuven, Brugię i Brukselę. Ostatniego dnia wyjazdu uczestnicy zwiedzili Parlament Europejski, gdzie wysłuchali wykładu na temat funkcjonowania UE oraz zwiedzili salę plenarną. Nie zabrakło również wspólnej kolacji z Posłem A.Grzybem w restauracji „Colmar-Woluwe”.

Kinga Lis

| 16.10.2018 | K. Lis |