„Poezja w muzycznej odsłonie”-relacja

Dnia 5 grudnia 2018 r. w auli naszego liceum odbył się kolejny koncert z cyklu:„Poezja w muzycznej odsłonie”. Tym razem wieczór był poświęcony twórczości wybitnego kompozytora i multiinstrumentalisty, Zbigniewa Wodeckiego i nosił tytuł:,,Z Tobą chcę oglądać świat”. Uczniowie ILO wraz z Paniami: Teresą Duczmal oraz Grażyną Niemand, zaprosili z okazji tego specjalnego wydarzenia kulturalnego, wyjątkowych gości: córkę artysty, panią Katarzynę Wodecką - Stubbs, prezesa fundacji jego imienia i panią Magdalenę Brudzińską, dyrektora Fundacji im. Zbigniewa Wodeckiego. Zaproszenie na nasz koncert przyjął również Starosta Powiatu Ostrowskiego, Paweł Rajski.

Utwory Zbigniewa Wodeckiego w wykonaniu: Joanny Skoczylas, Karoliny Nadobnej, Kingi Jagodzińskiej, Konrada Białego, Mai Kupczyk, Marty Płomińskiej, Marii Sołtysiak, Agaty Kiecki ,Mateusza Szymanka, Piotra Rynkowskiego, Wiktorii Prajzner, Hanny Świtały oraz Nikoli Bieleckiej zadziałały jak magnes, bo emanująca tego dnia niezwykłym klimatem aula ILO, wypełniona była po brzegi. Koncert uświetniła również Zuzanna Kwiecień , uczennica naszego liceum, prezentując wyjątkowy pokaz tańca do refleksyjnego utworu ,,Kochaj mnie'', a także mama naszej koleżanki, pani Magdalena Sołtysiak, akompaniując na skrzypcach do piosenki ,,Na paluszkach''. Gościnnie zagrał na fortepianie oraz zaśpiewał kilka pięknych kompozycji Wodeckiego Marcel Świtała. Wykonawcy w sposób wyjątkowy i niepowtarzalny uczcili pamięć Wielkiego Mistrza, prezentując między innymi takie utwory jak:,,Lubię wracać tam, gdzie byłem'', ,,Zacznij od Bacha'', ,,Chwytaj dzień'', „Basia” czy ,,Wierzę w nas'' i wiele innych. Wyśpiewali je bardzo emocjonalnie, wywołując niejedną łezkę w oku. Taka interpretacja piosenek oczarowała najważniejszego gościa, córkę Mistrza, która zna te utwory najlepiej. Koncert w wykonaniu uczniów liceum oraz zaproszonych gości, uzupełnił wywiad z Panią Katarzyną Wodecką – Stubbs i szefową fundacji, który przeprowadziła nasza koleżanka, Laura Bugara. Pytania bardzo osobiste, dotyczące życia rodzinnego i twórczości wybitnego muzyka, przybliżyły nam postać wspaniałego skrzypka i wokalisty.

Dodatkową ozdobą koncertu był portret Zbigniewa Wodeckiego narysowany przez uczennicę naszej szkoły Justynę Zwiernik.

Za wspaniały koncert organizatorom i uczniom podziękował dyrektor szkoły Marek Lewicki i Starosta Powiatu Paweł Rajski.

Nikola Bielecka IIA

Link do zdjęć autor dr J. Pietrzak.

| 07.12.2018 | N. Bielecka |