I LO w Ostrowie Wielkopolskim

im. ks. Jana Kompałły i Wojciecha Lipskiego

I Liceum Ogólnokształcące

Rok załołożenia 1845

ul. Gimnazjalna 9
63-400 Ostrów Wielkopolski
tel. (62)736 62 91
liceum@1liceum.edu.pl
1lo.ostrowwielkopolski@gmail.com

Aktualności

Eliminacje szkolne Europejskiego Konkursu Tłumaczeniowego

We wtorek, 12 listopada 2019 roku w naszej szkole odbyły się eliminacje szkolne Europejskiego Konkursu Tłumaczeniowego Juvenes Translatores Edycja 2019. Spośród 18 uczestników eliminacji, wyłoniono 5 zwycięzców, którzy 21 listopada o godzinie 10.00 czasu brukselskiego, wspólnie z przedstawicielami pozostałych krajów Unii Europejskiej, wezmą udział w finale konkursu.

Konkurs Juvenes Translatores jest konkursem na najlepszych młodych tłumaczy Unii Europejskiej organizowany przez Komisję Europejską w Brukseli. Każdego roku, poszczególne kraje reprezentują wyselekcjonowane szkoły średnie, które wcześniej wyraziły chęć uczestnictwa oraz dokonały stosownej rejestracji. Ideą konkursu jest propagowanie nauki języków obcych oraz zapoznanie młodzieży ze sztuką przekładu. Ponadto konkurs Juvenes Translatores pozwala spojrzeć na tłumaczenie jako na sposób komunikowania się między różnymi kulturami w kontekście nauki języków obcych, poszerza horyzonty, umożliwia poznawanie nowych ludzi i innych kultur, a w przyszłości być może ułatwi podjęcie studiów i znalezienie pracy w dowolnym miejscu w Europie.

W tegorocznej edycji, naszą szkołę reprezentować będą:

1. Zofia Kempińska

2. Wojciech Gromski

3. Maja Kupczyk

4. Jakub Dupla

5. Weronika Rant

Gratulujemy i życzymy powodzenia!

Pozostałym uczestnikom eliminacji dziękujemy za udział oraz zapraszamy do uczestnictwa w kolejnych konkursach językowych.

   | 15.11.2019 | I. Gabrysiak |