I LO w Ostrowie Wielkopolskim

im. ks. Jana Kompałły i Wojciecha Lipskiego

I Liceum Ogólnokształcące

Rok załołożenia 1845

ul. Gimnazjalna 9
63-400 Ostrów Wielkopolski
tel. (62)736 62 91
liceum@1liceum.edu.pl
1lo.ostrowwielkopolski@gmail.com

Aktualności

Tylko czerń i biel! J. Cygan w muzycznej odsłonie

W wypełnionej po brzegi auli Liceum, 27 listopada 2019 r. odbył się kolejny już 13 koncert z cyklu „Poezja w muzycznej odsłonie”. Tym razem program zatytułowany „Tylko czerń i biel!” składał się tylko z tekstów napisanych przez Jacka Cygana.

Wybitny tekściarz, Jacek Cygan, miał być również gościem specjalnym, ale z powodu choroby nie mógł przybyć. Przesłał film, w którym pozdrowił wszystkich zgromadzonych w auli, wykonawcom przekazał słowa wsparcia i zachęty do rozwijania warsztatu wokalnego.

Piosenki z tekstami Jacka Cygana w wykonaniu: Konrada Białego, Joanny Skoczylas, Mai Kupczyk, Pawła Okrója, Marty Kryjom, Mateusza Szymanka, Nicoli Jaruzel, Wiktorii Prajzner, Zuzanny Klőtzel, Marii Wojtaszek, Hanny Świtały oraz Nikoli Bieleckiej, z niezastąpionym Marcelem Świtałą, akompaniującym na fortepianie artystom, wręcz zauroczyły zgromadzoną w auli publiczność. Ogromne brawa, które młodzi artyści zebrali po każdym swoim występie, mogą świadczyć o jednym, że to magiczne połączenie słów z muzyką i głosem śpiewających, podziałało tak, że widzowie odczuli dreszcz na skórze, falę ciepła, która rozeszła się po ciele i duszy chyba każdego obecnego w auli. Wyjątkowo emocjonalne wykonania piosenek. m. in. „Dumki na dwa serca”, „Jaka róża taki cierń” czy „To nie ja byłam Ewą” niejednego widza doprowadziły do łez.

A niemałą rolę w tym odegrał nastrój, spotęgowany doskonałym oświetleniem. Bardzo wysokim poziomem występujących był oczarowany pan Marek Kurzawa, reprezentujący nieobecnego Jacka Cygana.

Skromną, ale niepowtarzalną scenografię, wpisującą się w tematykę koncertu, stworzyła Justyna Zwiernik za pośrednictwem namalowanego przez siebie portretu Jacka Cygana. Nad oprawą techniczną, jak zawsze niezawodnie, czuwali: Filip Kulisiewicz i Jakub Skoczyński. Doskonale w roli konferansjerów sprawdzili się: Mateusz Szymanek i Marcel Świtała.

Książka „Odnawiam dusze”, ze specjalną dedykacją napisaną przez samego mistrza, Jacka Cygana, została wręczona Pani Marlenie Owczarek, mamie półtorarocznego Szymka, chorego na raka mózgu.

Za wspaniały koncert podziękował młodym artystom i Paniom: Teresie Duczmal i Grażynie Niemand dyrektor dr Marek Lewicki.

Więcej informacji na http://wlkp24.info/mlode-talenty-i-lo

Link do fotorelacji z Koncertu Piosenek Jacka Cygana Link do zdjęć .

   | 29.11.2019 | N. Bielecka |