I LO w Ostrowie Wielkopolskim

im. ks. Jana Kompałły i Wojciecha Lipskiego

I Liceum Ogólnokształcące

Rok załołożenia 1845

ul. Gimnazjalna 9
63-400 Ostrów Wielkopolski
tel. (62)736 62 91
liceum@1liceum.edu.pl
1lo.ostrowwielkopolski@gmail.com

Aktualności

Komunikat Fundacji Edukacyjnej Perspektywy

Jako Fundacja Edukacyjna Perspektywy zdajemy sobie sprawę z sytuacji, w jakiej znaleźli się uczniowie. Wiemy też, że uczniowie, mimo problemów wynikających z pandemii, potrzebują informacji, które pozwolą im zdecydować, jakie studia wybrać. Dlatego w tym roku w ramach kampanii “Dziewczyny na Politechniki!” przygotowaliśmy specjalne wydarzenie online:

➡️"Kierunki Wirusoodporne - czyli co studiować, żeby zawsze mieć pracę?"

Chcemy pokazać, że nawet w dobie globalnego kryzysu można z optymizmem🙂patrzeć w przyszłość.

Zależy nam, aby uczniowie umieli orientować się w ofercie uczelni i wybierać kierunki dopasowane zarówno do swoich predyspozycji, jak i potrzeb rynku pracy. Patronami wydarzenia są Ministerstwo Edukacji Narodowej oraz Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

O co chodzi w wydarzeniu?

23 kwietnia (czwartek) w godzinach 14.00 - 17.30 organizujemy bezpłatną konferencję online, podczas której razem z ekspertami z firm oraz studentkami z całej Polski będziemy pokazywać i w prosty sposób omawiać przyszłościowe kierunki studiów.

Wydarzenie organizowane będzie w czasie rzeczywistym i składa się z trzech modułów:

✅ krótkich 15-minutowych debat z przedstawicielami firm i studentkami, którzy będą w przystępny sposób opisywać kierunki oraz możliwości pracy po nich

✅ 30-minutowej sesji, podczas której omówimy kierunki takie jak nanotechnologia, bioinformatyka, analityka danych, cyberbezpieczeństwo i wiele innych!

✅ wirtualnych stoisk online, gdzie politechniki z całej Polski będą prowadzić konsultacje z uczniami i będzie można zadać wszystkie nurtujące młodych ludzi pytania

Uwaga❗️na wydarzenie trzeba się zarejestrować. Szczegóły w linkach.👍

Link do wydarzenia na FB.

Link do formularza zgłoszeniowego (na wydarzenie trzeba się zarejestrować).

   | 21.04.2020 | A. Izydorska |