I LO w Ostrowie Wielkopolskim

im. ks. Jana Kompałły i Wojciecha Lipskiego

I Liceum Ogólnokształcące

Rok załołożenia 1845

ul. Gimnazjalna 9
63-400 Ostrów Wielkopolski
tel. (62)736 62 91
liceum@1liceum.edu.pl
1lo.ostrowwielkopolski@gmail.com

Aktualności

Laureatka "SKANERA literackiego"

Weronika Przybylska z klasy 1 DP zajęła 3 miejsce w I edycji Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego „Skaner literacki”, zorganizowanego przez Humanistyczny Uniwersytet Młodzieży w Warszawie, za esej pt: „FADO CZYLI LOS”.

Czytamy na stronie organizatorów, że do konkursu zgłosiło się kilkadziesiąt osób z całej Polski, nadsyłając recenzje literatury najnowszej lub eseje zainspirowane pochodzącymi z niej cytatami. Jury miało twardy orzech do zgryzienia, ponieważ wszystkie prace były twórcze i ciekawe, ale ostatecznie wskazało te, których autorki i autorzy wykazali się samodzielnym, oryginalnym myśleniem, umiejętnością operowania kontekstami kulturowymi, znajomością dodatkowych tekstów literackich, popisali się ponadto umiejętnością płynnego prowadzenia myśli, polemicznym tonem, ironią. Jak stwierdziła laureatka, udział i wygrana w konkursie jest efektem produktywnie wykorzystanego czasu spędzonego w domu.

Szczegóły na temat konkursu i esej Weroniki można przeczytać: http://hum.warszawa.pl/skaner-literacki-znamy-wyniki-konkursu.

   | 05.05.2020 | R. Kałużna |