Stypendia wręczone!

Starosta Ostrowski po raz dziewiąty wręczył uczennicom i uczniom szkół ponadgimnazjalnych Stypendia, którym patronuje Ks. Jan Kompałła.

Uroczystość miała miejsce w dniu 2 października 2020r. tradycyjnie w auli I Liceum Ogólnokształcącego. W historii Powiatu Ostrowskiego Stypendia Starosty Ostrowskiego im. Ks. Jana Kompałły przyznawane zostały po raz dziewiąty.

Tegoroczni stypendyści po raz drugi otrzymali stypendium w wyższej kwocie po 2.000 zł. Zgodnie z uchwalonym Regulaminem przez Radę Powiatu Ostrowskiego nagrodzonych zostaje 50 stypendystów ze szkół ponadpodstawowych prowadzonych przez Powiat Ostrowski. W gronie tych uczniów znalazło się 10 stypendystów wyróżnionych za szczególne osiągnięcia np. sportowe czy artystyczne oraz wychowankowie Młodzieżowego Domu Kultury i uczennica Zespołu Szkół Muzycznych.

W gronie 50 laureatów są 34 uczennice i 16 uczniów. Jednocześnie 41 uczniów z terenu Powiatu Ostrowskiego oraz 9 uczniów z pozostałych powiatów Województwa Wielkopolskiego Powiatu Ostrowskiego.

Julia Litwin – uczennica ze średnią ocen 5,90. Rozwija swoje zainteresowania biologiczne i chemiczne samodzielnie studiując fachową literaturę. Chętnie uczestniczy w dodatkowych zajęciach promujących szkołę. Poszerza swoje umiejętności językowe – zwłaszcza z języka niemieckiego. Reprezentowała szkołę w międzyszkolnym Konkursie Języka Niemieckiego, ale planuje studia medyczne z zakresu dermatologii.

Julia Łopata – uczennica średnią ocen 5,88. Wykazuje szczególne zainteresowania matematyczno–fizyczne. Posiada doskonałą zdolność abstrakcyjnego myślenia i niekonwencjonalnego rozwiązywania trudnych zadań i problemów. Swoją wiedzę rozwija sięgając do literatury popularnonaukowej oraz do zasobów edukacyjnych przy wykorzystaniu technologii komunikacyjnych i informatycznych.

Maria Wojtaszek – jej wielką pasją jest muzyka. Jest wybitną pianistką. Brała udział w międzynarodowym festiwalu dla młodych zdolnych pianistów w Kleve/Niemcy. Jest laureatką 2 miejsca w International Music Competition Belgrad w Serbii. Jej dodatkową pasją jest również komponowanie, a za kompozycję „Choral Fantasy for violin and grand piano” otrzymała I miejsce w Konkursie Kompozytorskim w Poznaniu. Jej średnia to 5.75

Patryk Panek – uczeń ze średnią ocen 5,69 wszechstronnie uzdolniony. Bierze udział w konkursach muzycznych – gra na pianinie oraz w warsztatach rysunku i malarstwa w Ostrowie (OCK). W minionym roku szkolnym wziął udział w Olimpiadzie Historycznej. Jego wielką pasją są podróże i muzyka.

Wiktoria Prajzner – wybitna wokalistką o nieprzeciętnej barwie głosu. Świetnie odnajduje się każdym gatunku muzycznych, jednak najbliższym jej sercu jest rock i jazz. Jej największe osiągnięcia to I miejsce na Ogólnopolskim Festiwalu „Złoty Budzik” we Wrocławiu, Grand Prix na Międzynarodowym Festiwalu Sztuki Muzycznej w Gruzji oraz Grand Prix na Ogólnopolskim Festiwalu Wokalnym „Wesoła Pięciolinia”.

Źródło https://www.powiat-ostrowski.pl/artykul/7356.

| 06.10.2020 | A. Izydorska |