Serdecznie zapraszamy do udziału w konkursie matematycznym KOMA

Zachęcamy uczniów I LO w Ostrowie Wielkopolskim do udziału w konkursie matematycznym KOMA, organizowanym przez Fundację Matematyków Wrocławskich i Instytut Matematyczny Uniwersytetu Wrocławskiego.

Konkurs ma niespotykaną formę - czysto akademicką.  Nie korzysta się z wcześniej zdobytej wiedzy, dzięki czemu jest adresowany do wszystkich uczniów o dużym potencjale intelektualnym. Ważna jest w nim umiejętność słuchania i przetwarzania informacji. Trudność stanowi tu sensowne robienie notatek i posługiwanie się nimi. Praca uczniów polega na wysłuchaniu ok. godzinnego wykładu z matematyki, a potem samodzielnym rozwiązaniu zadań w czasie 60 minut. Można korzystać ze zrobionych podczas wykładu notatek.

ELIMINACJE SZKOLNE ODBĘDĄ SIĘ W FORMIE ZDALNEJ

20.01.2021 r.

Do finału wejdzie ok. 100 osób i w zależności od tego, jakie obostrzenia będą obowiązywały po feriach, finał KOMY odbędzie stacjonarnie w Instytucie Matematycznym UWr. lub zdalnie. W trybie zdalnym każdy uczestnik finału będzie musiał mieć komputer z dostępem do Internetu, kamerką
i mikrofonem.

Chęć udziału w konkursie prosimy zgłaszać nauczycielom matematyki do 11.01.2021 r.

| 02.01.2021 | A. Paszkiewicz |