Dzień Niemiecki

"Deutsch ist super", "Deutsch ist toll"- to tylko niektóre z haseł, które rzucały się w oczy po wejściu do Ostrowskiego I Liceum Ogólnokształcącego. Dzień Niemiecki zorganizowany w ramach koordynacji z projektem Goethe Institut - Deutsch Wagen Tour odbył się w czwartek 24.09.2009. Idea, której efektem jest powyższy happening ma na celu zachęcanie do nauki języka niemieckiego. Szkoła gościła dwie lektorki, które w trzech grupach (każda liczyła 20 osób) uczyły poprzez zabawę. Wesoło, miło i przyjemnie.

W ramach ich przyjazdu zorganizowany został konkurs fotograficzny. Oprócz tego uczniowie jednej z klas wraz z wychowawcą Donatą Wojtaszek na deskach szkolnej auli wystawili przedstawienie pt." Rotkäppchen" czyli dobrze nam znanego " Czerownego Kapturka". Publiczność mogła poczuć się, jak gdyby oglądała czarno-biały film z charakterystycznym podkładem muzycznym granym przez jedną z uczennic na pianinie. Chętni mogli otrzymać jeszcze ciepły numer szkolnej gazetki niemieckiej pt."Zeitgemäß". " Wir lieben Deutschland !" tym okrzykiem zakończył się owy dzień.

Całe przedsięwzięcie pozwoliło oswoić się z językiem niemieckim, nauczyć nowych słów, a także umilić jeden z dni spędzonych w szkole, ale przede wszystkim obaliło stereotyp jakoby język niemiecki był językiem trudnym i niepotrzebnym.

| 29.09.2009 | A. Izydorska |