I LO w Ostrowie Wielkopolskim

im. ks. Jana Kompałły i Wojciecha Lipskiego

I Liceum Ogólnokształcące

Rok załołożenia 1845

ul. Gimnazjalna 9
63-400 Ostrów Wielkopolski
tel. (62)736 62 91
liceum@1liceum.edu.pl
1lo.ostrowwielkopolski@gmail.com

Aktualności

Zaproszeni na Olimpiadę UmiejętnoŚci Menadżerskich

Listopad. Zwykły, szary dzień. Do sali 31 wpada troje uśmiechniętych ludzi z mnóstwem podręcznych materiałów. Tak, przeprowadzą szkolenie dwunastce chętnych do pracy, aczkolwiek niewiedzących co ich czeka uczniów. Okazuje się, że to olimpiada, „Business Cases Competition – Wielkopolska 2012”, która obejmuje napisanie projektu. Czy ktoś z nas kiedyś próbował zrobić coś podobnego? Krótkie wyjaśnienia, co należy uwzględnić, kilka broszur, książek do przejrzenia. Burza pomysłów, niekiedy kłótni. Trzeba uwzględnić biznesplan, kosztorys, załączyć dokumentacje, formularze, wnioski, zdjęcia… Niewyobrażalny ogrom pracy do wykonania. Ale jest o co walczyć! Nagrodą za pierwsze miejsce, wydające się być nieosiągalne, są indeksy na studia. Tak więc praca rusza pełną parą. Termin upływa 1 marca.
Grupa pierwsza decyduje się pracę napisać w języku angielskim, druga pozostaje przy polskiej, jednak niezwykle obszernej wersji.
Nagle zrobił nam się luty! Spotkania, zebrania, dyskusje, ostatnie poprawki… i kłopoty z dostarczeniem projektu. Udało się! Dwa tygodnie w niecierpliwym oczekiwaniu na wyniki. Wreszcie na stronie internetowej pojawia się notka, iż…
Obie drużyny zakwalifikowały się do pierwszej dziesiątki! Oficjalne, imienne zaproszenia i 30 marca wyruszamy zdobywać zaszczyty, bądź też jedynie uściski dłoni, do Poznania. Trzymajcie kciuki!

   | 28.03.2012 | R. Kałużna |