Mistrzostwa Matematyczne

W konkursie wzięło udział 74 gimnazjalistów z powiatu ostrowskiego. Rozwiązując zadania musieli wykazać się wiedzą matematyczną oraz umiejętnością logicznego rozumowania i prawidłowego wnioskowania. Czekając na wyniki swoich prac, uczniowie wysłuchali wykładu pana dyrektora Marka Lewickiego - Co to jest matematyka. Ogłaszając wyniki konkursu komisja zaznaczyła obecnym, że rywalizacja była ogromna i wielu uczniów wykonało poprawnie większość zadań. I miejsce zdobyło dwóch uczniów: Tomasz K. (Gimnazjum nr 4 im. Powstańców Wielkopolskich) i Tomasz S. (Publiczne Gimnazjum Sióstr Salezjanek im. Św. Jana Bosko). II miejsce zajęli: Kinga B. (Publiczne Gimnazjum Sióstr Salezjanek im. Św. Jana Bosko), Krzysztof C. (Gimnazjum Publiczne w Gorzycach Wielkich), Daniel K. (Gimnazjum Publiczne im. Ireny Sendler w Lamkach), Antonina U. (Gimnazjum nr 3 im. Polskich Olimpijczyków), Katarzyna W. (Publiczne Gimnazjum Sióstr Salezjanek im. św. Jana Bosko), Marek Ż. (Gimnazjum z Oddziałami Integracyjnymi im. Jana Pawła II w Odolanowie). III miejsce zajęli: Dalia G. (Gimnazjum Polsko-Kanadyjskie im. A. Bella) i Dominik D. (Gimnazjum nr 1 im. Polskich Noblistów).
Wszystkim uczniom biorącym udział w konkursie gratulujemy i życzymy powodzenia na egzaminach oraz sukcesów w szkołach ponadgimnazjalnych.

| 11.04.2012 | A. Paszkiewicz |