I LO w Ostrowie Wielkopolskim

im. ks. Jana Kompałły i Wojciecha Lipskiego

I Liceum Ogólnokształcące

Rok załołożenia 1845

ul. Gimnazjalna 9
63-400 Ostrów Wielkopolski
tel. (62)736 62 91
liceum@1liceum.edu.pl
1lo.ostrowwielkopolski@gmail.com

Szkoła

Osiągnięcia

W naszej szkole wspieramy uczniów w rozwijaniu ich zainteresowań. Zakładamy, że każdy uczeń I LO posiada uzdolnienia wystarczające do osiągnięcia sukcesu olimpijskiego, w wybranej przez siebie dziedzinie i że podjęcie przez niego dodatkowego intelektualnego wysiłku wynika z rozbudzenia się w nim naukowej pasji, która rozwijana jest przy wsparciu i pomocy nauczycieli uczących w naszej szkole.

Udział w międzyszkolnych konkursach i olimpiadach przedmiotowych to najlepszy sposób odkrywania i rozwijania przez uczniów zainteresowań i uzdolnień. Zasadnicze znaczenie ma udział ucznia w konkursie, a nie wynik, jaki osiągnął.


Niektóre osiągnięcia uczniów I LO w roku szkolnym 2014/2015:

Świetnie spisały się reprezentacje dziewcząt i chłopców z naszej szkoły w Letnim Mityngu Szkół Ponadgimnazjalnych Powiatu Ostrowskiego. Dziewczęta zwyciężyły, a chłopcy zajęli III m. Szczegółowe informacje, komunikat i zdjęcia na stronie: MUKS

Relacja i zdjęcia: M. Walczak


Jak każdego roku, w ostatni poniedziałek marca odbył się Polsko-Ukraiński Konkurs Fizyczny Lwiątko. Formuła konkursu zakłada równoczesne pisanie testu przez wszystkich uczestników. W tym roku w "Lwiątku" uczestniczyło 22 uczniów I LO i dwie osoby (Daria Cegiełka z 3c i Patryk Mieszkalski z 2c) znalazły się wœród laureatów – tytuły "taon". Sš to 13 i 14 tytuł dla naszego liceum w czasie ostatnich 8 lat.


15 kwietnia 2015 r. w etapie rejonowym Konkursu Matematycznego dla uczniów klas I – II szkół ponadgimnazjalnych oraz klas I, II, III technikum, organizowany przez Oœrodek Doskonalenia Nauczycieli w Kaliszu I miejsce zajął Piotr Frąszczak (2D), a III miejsce – Tomasz Stempniak (2D).


20 kwietnia 2015 w finale Powiatowego Konkursu Matematycznego Matliga I miejsce – Patryk Mieszkalski (2C) i III miejsce ex aequo Tomasz Stempniak (2D), Piotr Frąszczak (2D) i Filip Leonhard (2C). Serdecznie gratulujemy!


W poniedziałek 13 kwietnia 2015 r. br odbył się VIII Konkurs Tłumaczeniowy zorganizowany przez Zakład Filologii Angielskiem w Kaliszu. Grzegorz Ślęzak uczeń klasy 3 d zdobył wyróżnienie. Uczestnicy tłumaczyli fragment "The Lives of Girls and Women" Alice Munro. Serdecznie Grzesiowi gratulujemy!


Maria Agnieszka Kozan zajęła I miejsce w kategorii licealnej w V edycji powiatowego Konkursu Poetyckiego im. Fryderyka Chopina za Cykl wierszy o tematyce Fryderyka Chopina.Nagrodę główną w Powiatowym Konkursie Ortograficznym o Pióro Starosty Ostrowskiego wygrała Zofia Madeyska. Co ciekawe tegoroczna laureatka powtórzyła sukces sprzed roku.Lauretem Konkursu Wiedzy Ekonomiczno - Finansowej zorganizowanego 6 lutego 2015 r. przez Wyższą Szkołę Finansów i Informatyki im. prof. J. Chalińskiego w Łodzi został uczeń naszego liceum - Amadeusz Wojtczak, który zajął III miejsce. Gratulujemy.


Jagoda Chlasta uczennica klasy I A została wyróżniona w I Ogólnopolskim Konkursie Poetyckim „O Złoty Karton” pod hasłem "Pudełko z widokiem na…”. Jagoda w nagrodę wzięła również udział w warsztatach poetyckich.

Maria Agnieszka Kozan uczennica klasy II A zdobyła wyróżnienie w XVII Ogólnopolskim Konkursie Poetyckim Młodych „Nadchodzące Pokolenie.”

12 grudnia w ZSBE odbył się Międzyszkolny Konkurs Interdyscyplinarny „Zakątek, który chcę zapamiętać. Małe ojczyzny w literaturze, fotografii i rysunku”. Nasze uczennice zdobyły liczne nagrody:

I miejsce w konkursie fotograficznym – Weronika Kazmierczak,

II miejsce Martyna Wasielewska – kl.I A,

wyróżnienie otrzymała Maria Kozan - kl. II A.

III miejsce w konkursie recytatorskim – Iga Magaj -kl. I A, wyróżnienie przypadło Natalii Przybył.

Martyna Wasielewska również zdobyła II miejsce w konkursie rysunkowym.

Gratulujemy i życzymy wielu sukcesów!


Miło nam poinformować, że Jagoda Janiszewska została laureatką Konkursu "Poetyckie Listopady". Wyróżnienie otrzymała Maria Agnieszka Kozan. Spoœród 150 wierszy, ocenianych w różnych kategoriach, jury nagrodziło najlepsze. O szczegółach możemy się dowiedzieć na stronie - tutaj.Niektóre osiągnięcia uczniów I LO w roku szkolnym 2013/2014:Brianowi Dmyszewicz "wytłumaczył" drugie miejsce dla naszego liceum w konkursie tłumaczeniowym organizowany już po raz siódmy przez Zakład Filologii Angielskiej w Kaliszu oraz wydawnictwo Macmillan.

Więcej o wydarzeniu - tutaj


Antonina Urbaniak z klasy IIc została finalistką VII Ogólnopolskiego Konkursu na Felieton.

Więcej o wydarzeniu - tutaj


I miejsce szkolnej gazety BOMBA w konkursie Jednodniówek

Więcej o konkursie - tutaj


Maria Agnieszka Kozan z klasy IA zdobyła I miejsce w kategorii – wiersz na dowolny temat, natomiast Daria Torz z klasy ID otrzymała III miejsce w kategorii – wiersz o Fryderyku Chopinie w IV edycji Konkursu Poetyckiego im. Fryderyka Chopina

Więcej o konkursie - tutaj


I miejsce Antoniny Urbaniak i II miejsce Darii Cegiełki to nasze ZWYCIĘSTWO w finale VII POWIATOWEGO KONKURSU MATEMATYCZNEGO „MATLIGA” - 7 kwietnia 2014 roku.

Więcej o konkursie - tutaj


Zofia Madeyska z klasy I E zdobyła II miejsce w V MIĘDZYSZKOLNYM KONKURSIE RECYTATORSKIM

Więcej o konkursie - tutaj


W międzyszkolny etap Powiatowego Konkursu Ortograficznego o Pióro Starosty Ostrowskiego główna nagroda trafiła do Zofii Madeyskiej z klasy 1e. Na drugim miejscu znalazła się Antonina Urbaniak z klasy IIc.

Więcej zdjęć w Galerii - tutaj


Laureatami Rejonowych Eliminacji 59. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego zostali uczniowie naszego liceum: Natalia Gryczka i Wojciech Trzcieliński z klasy III A. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.


I LO wicemistrzem powiatu w strzelectwie sportowymI LO w II etapie XL OLIMPIADY GEOGRAFICZNEJ


Grzegorz Ślęzak, uczeń klasy 2d zakwalifikował się do etapu okręgowego 38. Olimpiady Języka Angielskiego.


Karolina w Olimpiadzie Artystycznej


Nagroda dla Jagody


Nasi zwycięzcy ogólnopolskiego konkursu

Więcej o wygranej -tutaj


W minionym roku szkolnym ponad 110 uczniów wzięło udział w różnych konursach i olimpiadach, a szczegółowe zestawienie można odczytać poniżej.Osiągnięcia uczniów w roku szkolnym 2012/2013

Osiągnięcia uczniów w roku szkolnym 2011/2012

Osiągnięcia uczniów w roku szkolnym 2010/2011