PEDAGOG SZKOLNY

Od 1 września ruszają w Ostrowie porady psychologiczne dla dzieci i młodzieży – to jedno ze zwycięskich zadań Ostrowskiego Budżetu Obywatelskiego.
Zapisy odbywają się w poniedziałki od godziny 13:00 do 15:00 oraz we wtorki od godziny 10:00 do godziny 12:00 pod numerem telefonu 790 450 304. Porad udzielać będzie psycholog Szymon Olejnik w Ostrowskim Centrum Aktywności Lokalnej przy Alei Powstańców Wielkopolskich 14a (wejście od strony Konkatedry). Spotkania z psychologiem będą odbywać się: w poniedziałki w godzinach 16:00 – 19:00, we wtorki w godzinach 18:00 – 20:00 oraz w czwartki w godzinach 17:00 – 20:00.

Szukanie pomocy jest oznaką siły, a nie słabości.

Nowy adres poczty elektronicznej pedagoga szkolnego do kontaktu z uczniami i rodzicami: pedagog-1lo@wp.pl.

Dyżur telefoniczny psychologa Poradni Psychologiczno - Pedagogicznej (od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00 do 14.00) tel. 62 736 51 39.

Infolinia wsparcia Ośrodka Profilaktyki Terapii Uzależnień w Ostrowie Wielkopolskim (od poniedziałku do piątku w godzinach od 8:00 do 19:00) tel. 669 991 530 i 669 990 592.

INSTYTUCJE POMOCY - Ostrów i okolice

Zwróć się do pedagoga szkolnego gdy:

Czujesz, że nikt Cię nie rozumie, jesteś samotny.

Masz problemy rodzinne, znajdujesz się w trudnej sytuacji materialnej.

Chcesz podzielić się swoją radością, sukcesem.

Chciałbyś pomóc innym, nie wiesz w jaki sposób.

Masz ciekawe pomysły, którymi chcesz się podzielić.

Możesz przyjść także z każdą sprawą, z którą sam nie potrafisz sobie poradzić.

Witamy wszystkich.

Jestem pedagogiem szkolnym. Mój pokoik znajduje się przy korytarzu prowadzącym na salę gimnastyczną. Serdecznie zapraszam.

Moim zadaniem jest poznanie indywidualnych potrzeb uczniów, analizowanie przyczyn niepowodzeń szkolnych oraz organizowanie i prowadzenie różnych form pomocy psychologiczno-pedagogicznej dla uczniów, rodziców i nauczycieli.

Zajmuję się również działaniami profilaktyczno-wychowawczymi, staram się zorganizować opiekę i pomoc materialną uczniom znajdującym się w trudnej sytuacji życiowej, pomagam wybrać uczniom kierunek kształcenia i przyszły zawód.

Utrzymuję również kontakty z pedagogami z innych szkół, czasami wyjeżdżam na ciekawe szkolenia czy seminaria, kontaktuję się z nauczycielami, wychowawcami klas, dyrekcją, rodzicami oraz instytucjami służącymi pomocą dzieciom i rodzinie.

Zapraszamy wszystkich, którzy chcieliby zapytać o to, co ich interesuje, poradzić się albo najzwyczajniej porozmawiać o tym, co się dzieje w szkole.

Jeśli nie potrafisz samodzielnie zdecydować co robić po ukończeniu szkoły, jaki kierunek studiów wybrać - zapraszam na rozmowę.

mgr Hanna Grzesiak - pedagog szkolny