I LO w Ostrowie Wielkopolskim

im. ks. Jana Kompałły i Wojciecha Lipskiego

I Liceum Ogólnokształcące

Rok załołożenia 1845

ul. Gimnazjalna 9
63-400 Ostrów Wielkopolski
tel. (62)736 62 91
liceum@1liceum.edu.pl
1lo.ostrowwielkopolski@gmail.com

Aktualności SU

OPIEKUN SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO
mgr Elżbieta Kaźmierczak, mgr Anna Przybył


SKŁAD RADY SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO

PRZEWODNICZĄCY Joanna Skoczylas

ZASTĘPCA PRZEWODNICZĄCEGO Zuzanna Perlińska

SEKCJA INFORMACYJNA Magdalena Molenda

SEKCJA PLASTYCZNA Kornelia Foedke

  Regulamin Samorządu Uczniowskiego na rok szkolny 2019/2020Książka "Komeda znany i nieznany"Jesteśmy Dobrze Zaprojektowaną Szkołą, wygraliśmy grant Nowej Ery, efektem było napisanie książki o naszym wybitnym absolwencie.

Od 12 lat organizujemy Warsztaty Dziennikarskie, konkurs Jedniodniówek.Samorząd Uczniowski organizuje kulturalne życie szkoły a co z tym związane liczne uroczystości, koncerty, wystawy, wyjścia do kina, wycieczki przedmiotowe. SU włącza się także w kwesty i akcje na terenie naszego miasta. Wszelkie działania podejmowane przez SU pomagają przygotowac młodzież do podejmowania ważnych decyzji wprowadzających w dorosłe życie bowiem to zawsze sami uczniowie są współorganizatorami wszystkich wydarzeń.

Pomocnicy Św. Mikołaja

Jak co roku 6 grudnia uczniowie naszej szkoły pomagają Mikołajowi i odwiedzają dzieci. W tym roku po raz kolejny sprawili miłą niespodziankę podopiecznym świetlicy terapeutycznej przy Konkatedrze. Mamy nadzieję, że przekazane słodkości dały im przyjemność i na ich twarzach zagościł uśmiech.

W szkole też nie zabrakło mikołajkowych atrakcjiZ pamięcią o Patronach

Jak co roku Samorząd Uczniowski porządkuje groby założycieli - patronów szkoły - ks. Jana Komapałły i Wojciecha Lipskiego. Inicjatywę tę podejmuje nie tylko z okazji Wszystkich Świętych, ale pamięta o nich przez cały rok.


1a z pomocą w schronisku

Dnia 3 paŸdziernika br wybraliśmy się na wycieczkę do schroniska dla bezdomnych zwierząt w Wysocku Wielkim. Nasza wizyta miała charakter dobroczynny. Postanowiliśmy te pozostawione, pozbawione miłości istoty nagrodzić wspólnym spacerem, jak i zabawą. Każdy z nas był zobowiązany do przygotowania prezentu dla małych obywateli w postaci karmy.
Najistotniejsza chwila dla psiaków nadeszła, gdy tylko smycze znalazły się w zasięgu ręki.

Spacer, zabawa i bieganie wywołało uśmiech na naszych twarzach, a obszerna radość na pewno zawitała u niewinnych pociech. Nie zabrakło również kotów, które już na sam widok prosiły o trochę ciepła, miłości.

Apelujemy do wszystkich POMAGAJCIE, bo naprawdę warto!
Rozpoczynamy również wolontariat

Masz wolną chwilę podejdź do schroniska, wyprowadź psa na spacer.

Więcej zdjęć w Galerii - tutajMikołajki zorganizowane przez SU

Święto Placka