Nasze sukcesy

Nasze liceum to szkoła wyjątkowa. Nie chodzi tylko o jej niecodzienną zabytkową, architekturę i zaawansowany wiek lecz przede wszystkim o panującą u nas atmosferę i nasze liczne osiągnięcia. Wszyscy nasi uczniowie i absolwenci podkreślają, że dzięki temu niezwykłemu charakterowi naszej szkoły, wzajemnym dobrym relacjom i doskonałej współpracy udaje nam się dochodzić do tak wielu wspólnych sukcesów. A naprawdę mamy się czym pochwalić! Zresztą zobaczcie sami:

• od kilku lat niezmiennie osiągamy NAJLEPSZE WYNIKI MATUR W CAŁYM POWIECIE OSTROWSKIM,

• każdego roku zajmujemy CZOŁOWE MIEJSCE W OGÓLNOPOLSKIM RANKINGU SZKÓŁ ŚREDNICH Perspektyw,

• realizujemy ciekawe projekty zarówno na zajęciach lekcyjnych jak i pozalekcyjnych. W bieżącym roku szkolnym braliśmy udział w VII edycji Ogólnopolskiego Konkursu "Projekt z klasą", a nasz projekt pod tytułem "Komeda znany i nieznany" zakwalifikował się do pierwszej dziesiątki projektów w Polsce. Dzięki temu nasza szkoła znalazła się w elitarnym gronie placówek, które w szczególny sposób dbają o rozwijanie umiejętności kluczowych swoich uczniów i została uhonorowana tytułem "Dobrze ZaPROJEKTowana Szkoła". To znak, że nasze ILO podchodzi do edukacji sposób nowoczesny, jest otwarte na uczniowskie inicjatywy, tworzy dobre warunki do rozwijania pasji i wspierania talentów, kształtuje umiejętności i postawy niezbędne do funkcjonowania w życiu społecznym, jest ATRAKCYJNE dla młodzieży, która poszukuje szkoły inspirującej i twórczej,

• Kolejny rok z rzędu, jako jedyne liceum, zwyciężyliśmy w Generalnej Klasyfikacji Sportowej Szkół Ponadgimnazjalnych Powiatu ostrowskiego zarówno w klasyfikacji dziewcząt jak i chłopców.

Akcja "Szkoła z klasą" ruszyła w 2002 roku, jej organizatorzy to: Gazeta Wyborcza wraz z portalem gazeta.pl oraz Centrum Edukacji Obywatelskiej.

W roku szkolnym 2003/2004 I LO przystąpiło do akcji, w ramach której nauczyciele i uczniowie zrealizowali sześć zadań:

• Szkoła dobrze uczy każdego ucznia
  • Szkoła ocenia sprawiedliwie
  • Szkoła uczy myśleć i rozumieć świat
  • Szkoła rozwija społecznie, uczy wrażliwości
  • Szkoła pomaga uwierzyć w siebie, tworzy dobry klimat
  • Szkoła przygotowuje do przyszłości

W roku 2004, po realizacji wszystkich zadań i opisaniu ich na internetowej stronie wizytówce I Liceum uzyskało tytuł Szkoły z klasą.