Srebrna Tarcza 2020

Z ogromną dumą i przyjemnością

informujemy, iż w tegorocznym rankingu “Perspektyw” dla liceów ogólnokształcących

im. ks. J. Kompałły i W. Lipskiego

w Ostrowie Wielkopolskim

po raz KOLEJNY otrzymało

SREBRNĄ TARCZĘ,

która jest znakiem JAKOŚCI Naszej Szkoły.

Zdobycie miejsca w czołówce Ogólnopolskiego Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY jest dla Naszej Szkoły zasłużonym powodem do dumy. Świadczy to przecież o dobrej atmosferze w szkole, tworzonej wspólnie przez znakomitą kadrę i ambitnych uczniów.

Na wyniki rankingu złożył się wyniki z egzaminów maturalnych podstawowych (25%), egzaminów rozszerzonych (45%) oraz sukcesów w olimpiadach (30%).

Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" potwierdza, że I Liceum Ogólnokształcące im. ks. J. Kompałły i W. Lipskiego w Ostrowie Wielkopolskim jest wśród 500 najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Liceów i Techników PERSPEKTYWY 2020 i przysługuje mu tytuł "Srebrnej Szkoły 2020". Jednocześnie osiągnęło najlepszy wynik w powiecie ostrowskim.