Egzaminy Cambirdge English First (FCE) i Cambridge English Advnaced (CAE) są jednymi z najpopularniejszych na świecie certyfikatów językowych dla osób, które uczą się języka angielskiego. Zdają je ludzie w ponad 100 krajach świata – prym co do liczby przeprowadzanych testów wiodą kraje Europy (Grecja, Hiszpania, Polska, Rumunia czy Turcja) i Ameryki Południowej (Argentyna, Brazylia i Meksyk). Większość osób przystępujących do testów to uczniowie szkół średnich i studenci. 

Po co zdawać FCE czy CAE?

– Przede wszystkim, aby zdobyć dokument znany wśród pracodawców i na uczelniach całego świata, który na całe życie potwierdzi twój poziom znajomości języka angielskiego – mówi Agnieszka Malinowska, Exams Manager Poland w British Council. – Taki certyfikat to dla każdego pracodawcy nie tylko dowód na to, że władasz językiem na określonym poziomie, ale że jesteś ambitny, wytrwały i skuteczny. 

Szczegóły u nauczycieli anglistów.

Mapka wybranych szkół Preparation Centres

Preparation Centre to szkoła, która oferuje przygotowania do wybranych testów lub egzaminów Cambridge English, czyli Cambridge English Qualifications, a następnie rejestruje swoich uczniów na wybrane sesje do lokalnego centrum egzaminacyjnego. 
Poznaj wybrane Preparation Centres i zobacz jak wygląda przygotowanie do wybranego testu lub egzaminu Cambridge English w szkole.