Uczniowie naszej szkoły, którzy w poprzednim roku uzyskali najwyższe wyniki w nauce oraz cechowało ich wyjątkowa pasja otrzymali następujące stypendia:

STYPENDIA DLA UCZNIÓW W ROKU SZKOLNYM 2023/2024

STYPENDIUM “UCZEŃ Z PASJĄ”:

  • Gabriela Grzyb
  • Maria Kupczyk

STYPENDIUM STAROSTY OSTROWSKIEGO:

Maria Gorzelak – uczennica o średniej 5,87. Jest uczennicą wybitnie uzdolnioną o czym świadczą sukcesy w licznych konkursach, tytuł laureata Wojewódzkiego Konkursu Fizycznego, oraz wyróżnienie w Międzynarodowym Konkursie Matematycznym „Kangur”. Zakwalifikowała się również finału Konkursu Ortograficznego „O Pióro Starosty Ostrowskiego”. W wolnym czasie lubi szyć, robić makramę, frywolitkę igłową, a także projektuje i wykonuje biżuterię.

Anastazja Janik – absolwentka o średniej ocen 6,0, laureatka tytułu Wybitnego Absolwenta Alma Mater Ostroviensis, jest uczennicą wszechstronnie uzdolnioną, a jej główne zainteresowania to biologia i szeroko rozumiane nauki medyczne. Wielką pasją Anastazji są konie i jazda konna oraz aktywność sportowa. Jest zapaloną biegaczką i pasjonatem górskich wędrówek w ramach których kolekcjonuje koronę gór polskich.

Wojciech Tomalak – uczeń o średniej 5,87. Jego zainteresowania to głównie matematyka i geografia czego dowodem jest udział w konkursie matematycznym KOMA Uniwersytetu Wrocławskiego oraz w Olimpiadzie Geograficznej. Wojtek interesuje się również ogrodnictwem. Posiada własną przydomową uprawę roślin i krzewów. Samodzielnie wyhodował nasiona i sadzonki warzyw projektując i tworząc własne rabaty.

Franciszek Nowak – uczeń o średniej ocen 5,87. Jest uczniem wszechstronnie uzdolnionym a jego główne zainteresowania to matematyka i informatyka. Będąc uczniem klasy pierwszej już zakwalifikował się do finału elitarnego Konkursu Matematycznego KOMA Uniwersytetu Wrocławskiego. Swoją przyszłość wiąże ze studiami matematycznymi w obszarze sztucznej inteligencji w zastosowaniu między innymi w biologii.

Maria Kupczyk – uczennica jest wybitną wokalistką osiąga sukcesy na festiwalach i konkursach ogólnopolskich i międzynarodowych. Oto kilka najważniejszych osiągnięć:                        I miejsce w Wapa World International Contest Wielkopolski Paradise, I miejsce w V Międzynarodowym Festiwalu Sztuki Fazisi w Gruzji czy też I miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Piosenki Wszelakiej Pogorzela – Laif. Uczestniczy w zajęciach studia wokalnego Art.-Musica Młodzieżowego Domu Kultury. Tworzy utwory literackie, komponuje, gra na fortepianie i wiolonczeli.

STYPENDIA DLA UCZNIÓW W ROKU SZKOLNYM 2022/2023

STYPENDIUM PREZESA RADY MINISTRÓW:

  • Błażej Kwiatkowski
  • Adam Grodziński

STYPENDIUM “UCZEŃ Z PASJĄ”

  • Kacper Zimniak
  • Zuzanna Klötzel
  • Jakub Nowicki
  • Maria Wojtaszej
  • Jan Szydłowski

STYPENDIUM STAROSTY OSTROWSKIEGO:

Kacper Zimniak – jużabsolwent, który skończył naukę ze średnią 5,88. Posiada wszechstronne zainteresowania: naukowe, sportowe, dziennikarskie i literackie. Jest również doskonałym lekkoatletą co udowodnił zdobywając II i III miejsce na Mistrzostwach Polski w biegach na 100, 200 i 400 m w roku 2021 i 2022. Został także uhonorowany medalem wybitnego absolwenta I LO w roku szkolnym 2021/2022.

Anastazja Janik –  uczennica ze średnią ocen 5,92. Jest tegorocznym stypendystą Stypendium Prezesa Rady Ministrów. Jej główne zainteresowania naukowe to matematyka, chemia i biologia. A jej wielką pasją jest jazda konna Anastazja uprawia trekking górski oraz jazdę na snowboardzie i nartach.

Marta Pawlak – uczennica ze średnią ocen 5,85, wszechstronnie uzdolniona, a jej największą pasją jest lotnictwo. Planuje podjąć studia na kierunku lotnictwo i kosmonautyka. Bierze udział w konkursach jęz. Angielskiego. Jest laureatką I miejsca w Powiatowym Konkursie Tłumaczeniowym. Interesuje się również tańcem oraz rysunkiem.

Błażej Kwiatkowski – także już absolwent ze średnią 5,78. Jest uczniem wszechstronnie uzdolnionym o zainteresowaniach naukowych. W roku szkolnym 2021/2022 był stypendystą Stypendium Prezesa Rady Ministrów. Swój czas wolny wykorzystuje na realizację swojej wielkiej pasji jaką są… klocki lego, jest w tym prawdziwy mistrzem startując z sukcesami w konkursach ogólnopolskich. Czekamy na sukcesy w Lego Master.

STYPENDIA DLA UCZNIÓW W ROKU SZKOLNYM 2020/2021

STYPENDIUM STAROSTY OSTROWSKIEGO:

Julia Litwin – uczennica ze średnią ocen 5,90. Rozwija swoje zainteresowania biologiczne i chemiczne samodzielnie studiując fachową literaturę. Chętnie uczestniczy w dodatkowych zajęciach promujących szkołę. Poszerza swoje umiejętności językowe – zwłaszcza z języka niemieckiego. Reprezentowała szkołę w międzyszkolnym Konkursie Języka Niemieckiego, ale planuje studia medyczne z zakresu dermatologii.

Julia Łopata – uczennica średnią ocen 5,88. Wykazuje szczególne zainteresowania matematyczno–fizyczne. Posiada doskonałą zdolność abstrakcyjnego myślenia i niekonwencjonalnego rozwiązywania trudnych zadań i problemów. Swoją wiedzę rozwija sięgając do literatury popularnonaukowej oraz do zasobów edukacyjnych przy wykorzystaniu technologii komunikacyjnych i informatycznych.

 Maria Wojtaszek – jej wielką pasją jest muzyka. Jest wybitną pianistką. Brała udział w międzynarodowym festiwalu dla młodych zdolnych pianistów w Kleve/Niemcy. Jest laureatką 2 miejsca w International Music Competition Belgrad w Serbii. Jej dodatkową pasją jest również komponowanie, a za kompozycję „Choral Fantasy for violin and grand piano” otrzymała I miejsce w Konkursie Kompozytorskim w Poznaniu. Jej średnia to 5.75

 Patryk Panek – uczeń ze  średnią ocen 5,69 wszechstronnie uzdolniony. Bierze udział w konkursach muzycznych – gra na pianinie oraz w warsztatach rysunku i malarstwa w Ostrowie (OCK). W minionym roku szkolnym wziął udział w Olimpiadzie Historycznej. Jego wielką pasją są podróże i muzyka.

 Wiktoria Prajzner – wybitna wokalistką o nieprzeciętnej barwie głosu. Świetnie odnajduje się każdym gatunku muzycznych, jednak najbliższym jej sercu jest rock i jazz. Jej największe osiągnięcia to I miejsce na Ogólnopolskim Festiwalu  „Złoty Budzik” we Wrocławiu, Grand Prix na Międzynarodowym Festiwalu Sztuki Muzycznej w Gruzji oraz Grand Prix na Ogólnopolskim Festiwalu Wokalnym „Wesoła Pięciolinia”.

STYPENDIA DLA UCZNIÓW W ROKU SZKOLNYM 2019/2020

STYPENDIUM STAROSTY OSTROWSKIEGO:

Julia Litwin – uczennica wszechstronnie uzdolniona ze średnią ocen 5,94. Jej główne zainteresowania to biologia i chemia, zainteresowania rozwija pracując jako wolontariuszka w szpitalu. Bierze aktywny udział w warsztatach przyrodniczych, które prowadziła dla gimnazjalistów powiatu ostrowskiego. Jej pasją jest również historia i fitness.  

Julia Łopata – jest uczennicą o zainteresowaniach matematyczno-fizycznych. Wiedzę z matematyki poszerza na zajęciach Koła Matematycznego i Warsztatach Matematycznych. Zaprezentowała szkołę na II Powiatowym Konkursie Matematycznym oraz Konkursie Matematycznym „KOMA” na Uniwersytecie Wrocławskim. Laureatka wyróżnienia w polsko-ukraińskim konkursie fizycznym „Lwiątko” . Jej średnia to 5,94.

Maja Kupczyk – wszechstronnie uzdolniona uczennica, której największą pasją jest muzyka. Finalistka Ogólnopolskiego Konkursu Piosenki Rozrywkowej, Ogólnopolskiego Festiwalu „Mikrofon dla najmłodszych”, Międzynarodowego Konkursu Wokalnego „The Golden Voice” w Krakowie. Posiada tytuł Młody Talent 2019 Ostrowa Wielkopolskiego. Jej średnia ocen to 5,81.

Patryk Tomalak – uczeń o wybitnych uzdolnieniach i zainteresowaniach matematyczno-technicznych. Uzyskał kwalifikację do II etapu LXX Olimpiady Matematycznej na Wydziale Matematyki i Informatyki UAM w Poznaniu. Finalista konkursu matematycznego „KOMA” Uniwersytetu Wrocławskiego zajął także III miejsce w Powiatowym Konkursie Matematycznym. Otrzymał również wyróżnienie w polsko-ukraińskim konkursie fizycznym „Lwiątko”. Średnia ocen to 5,75.

Joanna Skoczylas – uczennica wybitnie uzdolniona muzycznie, recytatorsko i aktorsko. Posiada wiele sukcesów rangi ogólnopolskiej. Zwyciężała m.in. w radiowym programie „Łowca talentów”, za co w nagrodę brała udział w trasie koncertowej projektu MY MUSIC. Laureatka eliminacji rejonowych Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego i wielu innych. Bardzo aktywna społecznie, przewodnicząca komisji kultury, turystyki i edukacji III Sejmiku Młodzieży Województwa Wielkopolskiego. Średnia ocen – 5,56.

STYPENDIA DLA UCZNIÓW W ROKU SZKOLNYM 2018/2019

STYPENDIUM STAROSTY OSTROWSKIEGO:

Julita Wróbel – uczennica wszechstronnie uzdolniona ze średnią ocen 6,0. Jej wielką  pasją jest działalność charytatywna. W PCK, w ramach „Szlachetnej paczki” oraz w ramach warsztatów terapii zajęciowej „Tęcza” niesie pomoc innym. Jest również członkiem zespołu Pieśni i Tańca Przygodzice gdzie realizuje swoje zainteresowania artystyczne.

Joanna Stawik – średnia ocen 6,0 a jej główne zainteresowania to matematyka i fizyka. Uczestniczyła w matematycznym konkursie „KOMA” Uniwersytetu Wrocławskiego oraz w warsztatach z fizyki na Uniwersytecie Poznańskim. Jej wielką pasją jest sport a szczególnie narciarstwo biegowe. Z sukcesami startuje w Biegu Piastów. 

Julia Szczepaniak – średnia ocen 5,90. Uczennica o zainteresowaniach biologiczno–chemicznych, a przyszłość wiąże z medycyną. Kocha sport – biega, gra w tenisa, jeździ na rowerze i rolkach a na instagramie prezentuje zasady zdrowego odżywiania się. Julia jest laureatką konkursu „Hejter, Hacker, e-obywatel” zorganizowanego przez Senacki Zespół ds. Bezpieczeństwa Dzieci i Młodzieży w Wirtualnym Świecie.

Agnieszka Gierz – średnia ocen 5,88. główne zainteresowania to matematyka i fizyka. Brała udział w Międzynarodowych Warsztatach MASTERCLASSES ON CERN dotyczących badań cząstek elementarnych. Finalistką konkursu matematycznego „KOMA” oraz Stypendystką Uniwersytetu Warszawskiego.

Konrad Biały – średnia ocen 5,0. Jest uczniem wybitnie uzdolnionym muzycznie. Śpiewa, gra na gitarze i na ukulele. Laureat I miejsca na Międzynarodowym Festiwalu Sztuki w Gruzji; I miejsce w XX Ogólnopolskim Festiwalu Twórczości „Wesoła Pięciolinia” ; finalista XXV Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki lat 60 i 70.

STYPENDIA DLA UCZNIÓW W ROKU SZKOLNYM 2017/2018

STYPENDIUM STAROSTY OSTROWSKIEGO:

Arkadiusz Brudno – średnia 5,89 – wybitnym humanista, laureat Ogólnopolskiej Olimpiady Literatury i Języka Polskiego, finalista Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy o Antyku. Jego pasją jest dziennikarstwo co przekłada się na redagowanie szkolnej gazety BOMBA oraz opracowanie projektu grantowego „Komeda – absolwent I Liceum”. 

Mikołaj Leki – średnia ocen 5,88 – uczeń wszechstronnie uzdolniony, ale jego główne zainteresowania to matematyka i fizyka. Zdobył wyróżnienie w Międzynarodowym Konkursie Matematycznym KANGUR. Jego pasją jest również literatura fantasy, numizmatyka oraz kręcenie filmów krótkometrażowych.

Agnieszka Gierz – średnia ocen 5,88 – uczennica o szczególnych uzdolnieniach matematycznych. Stypendystka krajowego Funduszu na Rzecz Dzieci. Uzyskała wyróżnienie w Międzynarodowym Konkursie Matematycznym KANGUR oraz była finalistką konkursu matematycznego KOMA na Uniwersytecie Wrocławskim. Jej dodatkową pasją jest piłka siatkowa.

Iga Rygusiak – średnia ocen 5,75 – uczennica wszechstronnie uzdolniona. Jej pasją jest sport a szczególnie koszykówka. Wspólnie z drużyną zdobyła mistrzostwa powiatu oraz wicemistrzostwo rejonu. Bardzo aktywnie brała udział w akcji „Cała Polska czyta dzieciom” współpracując z ostrowskimi przedszkolami.

Daria Dobrasiak – średnia ocen 5,56 – jest wybitnie utalentowana plastycznie. Drugi raz z rzędu wygrała konkurs na plakat Ogólnopolskiego Festiwalu Filmowego GRAND PRIX KOMEDA – Muzyka Polskiego Filmu. Jej pasją jest architektura i jazda konna.

STYPENDIA DLA UCZNIÓW W ROKU SZKOLNYM 2016/2017

STYPENDIUM STAROSTY OSTROWSKIEGO:

Kamila Boroch – uczennica ze średnią ocen 5,89, tegoroczna stypendystka Prezesa Rady Ministrów, która przyszłość wiąże z architekturą i malarstwem. Jest również bardzo dobrym sportowcem zdobyła m.in. czołowe lokaty na Powiatowych Mistrzostwach Tenisa Stołowego.

Iga Rygusiak – szczególnie uzdolniona uczennica ze średnią 5,81. Brała udział w wielu konkursach przedmiotowych i sportowych. Jej pasją jest również śpiew, a ze szkolnym chórem Chanson zdobyła srebrny medal w Przeglądzie Chórów w programie Śpiewająca Polska.

Lena Dominiczak – średnia ocen 5,78. Jej główną pasją jest literatura i poezja. Zdobyła wiele nagród i wyróżnień na różnych konkursach np. Konkursie Poetyckim im. Fr. Chopina, Konkursie „Wyobraźnia zapisana w wierszu”, Powiatowy Konkurs Literacki, Turniej Jednego Wiersza. W wolnym czasie gra w tenisa, biega i uczy się języków obcych. 

 Arkadiusz Brudno – średnia ocen 5,71 Jego główna pasją jest literatura i dziennikarstwo. Jest laureatem wielu konkursów np. Ogólnopolski Konkurs Felietonistyczny, Konkurs ,, Listopadowe Melancholie” i wiele innych. Każdą wolną chwilę poświęca na czytanie książek.

Julia Dutkiewicz – wybitny sportowiec. Dwukrotna wicemistrzyni Polski Juniorów w skoku wzwyż oraz mistrzyni Wielkopolski. Brała udział w prestiżowym Międzynarodowym Mitingu Lekkoatletycznym z udziałem światowej czołówki w skoku wzwyż. Jej dodatkową pasją jest fotografia sportowa.

GRATULUJEMY!!!