Ruszyła rekrutacja do 14. Edycji Indeks Start2Star. To program stypendialny, adresowany do najzdolniejszych i najbardziej aktywnych maturzystów, pochodzących z niezamożnych rodzin, którzy zaczynają studia.

Co roku wybieranych jest 14-stu maturzystów, którzy otrzymają stypendium w wysokości 1600zł brutto miesięcznie, wypłacane przez cały okres studiów (I i II stopnia).

Kwota ta pozwoli nie tylko pokryć koszty kształcenia, ale także utrzymania, a także inne wydatki związane z edukacją i rozwojem zainteresowań.

Więcej informacji o programie znajduje się na stronie: https://paga.org.pl/programy/indeks-start2star-xiv-edycja/.

Zapraszamy też do śledzenia informacji na naszym Facebook.

Redakcja serwisu www.otouczelnie.pl przygotowała bezpłatny niezbędnik online dla kandydatów na studia 2021.

Informacje zawierają wszystkie kierunki studiów, 392 uczelnie wyższe w Polsce oraz terminy i zasady rekrutacji na studia.

•    Harmonogram rekrutacji na poszczególnych uczelniach:
https://kierunkowskazkariery.pl/harmonogram-rekrutacji-studia-2021/

•    Co zrobić, aby być bardziej zadowolonym z wyboru kierunku studiów:
https://kierunkowskazkariery.pl/wybor-studiow/

•    Kiedy będą wyniki matur:
https://kierunkowskazkariery.pl/wyniki-matur-2021/

•    Grupa wsparcia dla uczniów szukających pomocy w wyborze kierunku studiów:
https://www.facebook.com/groups/kierunkowskazz

•    Kanał na YouTube, na którym znajdują się rozmowy z absolwentami różnych kierunków studiów:
https://www.youtube.com/kierunkowskaz

W dniach 7-8.05.2021 odbędą się Targi Edukacyjne. Tegoroczna edycja odbędzie się w formule on-line. Ruszyła już strona internetowa targów: www.uwagaedukacja.plna której można już zapisywać się m.in. na webinaria, a także poznać program tego wydarzenia i prelegentów. Zachęcamy do odwiedzenia naszej strony.

Link do wydarzenia – Targi edukacyjne

Serdecznie zapraszamy uczniów szkół ponadgimnazjalnych, a w szczególności tegorocznych i przyszłorocznych maturzystów na spotkanie z Wydziałem Humanistycznym po lekcjach.Od 26 do 30 kwietnia, w godz. 17.00-19.30 zaplanowaliśmy łącznie 18 krótkich spotkań na MS Teams, podczas których przedstawiciele Wydziału odpowiedzą na wszelkie pytania dotyczące studiów oraz życia studenckiego.

Udział w spotkaniach jest bezpłatny i nie wymaga rejestracji.
Szczegółowe informacje oraz linki do spotkań znajdują się na stronie:
https://us.edu.pl/wydzial/wh/event/wydzial-humanistyczny-po-lekcjach/

Zapraszamy na Wirtualny Dzień Otwarty Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie, który odbędzie się dniach 20-24 kwietnia 2021 kwietnia.
Szczególnie gorąco zapraszamy do zapoznania się z ofertą Wydziału Technologii Żywności –w dniu 21 kwietnia2021 o godz. 10.30.
Podczas Wirtualnego Dnia Otwartego otrzymacie Państwo i Państwa Uczniowie wszystkie niezbędne informacje na temat podjęcia studiów na Wydziale Technologii Żywności, Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie.

Link do wydarzenia: https://dosggw.webexpo.pl/

DRZWI OTWARTE Akademii Kaliskiej, które odbędą się w formie online! https://spotkajmysie.akademia.kalisz.pl

16 kwietnia (piątek) o godz. 13:00 Bądź z nami, a dowiesz się: jak wygląda studiowanie na poszczególnych kierunkach,co zrobić, aby zostać naszym studentem, oraz wiele wiele innych ciekawostek, o których dowiesz się tylko na drzwiach otwartych z nami!

Wiążesz swoją przyszłość z architekturą, a decyzję o studiowaniu na najlepszym Wydziale tego typu w Polsce miałaś/eś podjąć po odwiedzinach na Politechnice Wrocławskiej? Choć konieczność dystansowania się uniemożliwiła nam fizyczne spotkanie, to nie mogliśmy zrezygnować z szansy przedstawienia się potencjalnym studentom. Postanowiliśmy wyjść naprzeciw Waszym potrzebom i w tym roku ponownie organizujemy zdalne dni otwarte, które ruszają 18 kwietnia.Więcej informacji w wydarzeniu “OtWArci! – Studenckie dni otwarte W1 PWr”

Strona wydarzenia :https://www.facebook.com/events/900823483794492

21 kwietnia w godz. 9:00 – 15:30 opowiemy, jak zrobić grę komputerową, do czego przydaje się druk 3D, co sprawia, że samoloty docierają do celu i czy w pracy zastąpią nas roboty.Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.
Wykłady z informatyki, inżynierii biomedycznej, inżynierii materiałowej oraz mechatroniki będą tłumaczone na polski język migowy.
Obowiązują zapisy. Szczegółowy program wydarzenia oraz rejestracja znajdują się na stronie: https://tiny.pl/r8x56

Strona wydarzenia https://www.facebook.com/events/1780836742087911

Do matury pozostał niespełna miesiąc. Wydaje się to niewiele, ale to czas wystarczający do wykonania solidnej powtórki materiału, który poznaliście przez ostatnie lata w szkole. Zwłaszcza, kiedy będziecie przestrzegać zasad zwiększających efektywność nauki.· Pamiętajcie o praktycznej nauce, czyli o rozwiązywaniu zadań i arkuszy.· Aktywnie powtarzajcie poznane informacje.· Zadbajcie o przerwy, które pozwolą Wam zregenerować siły.Więcej porad i konkretnych wskazówek dot. skutecznej nauki przed egzaminem znajdziecie na stronie programu edukacyjnego ADAMED SmartUP – adamedsmartup.pl.

Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu zaprasza maturzystów, rodziców i nauczycieli na wirtualny Dzień Otwarty. Spotkanie będzie transmitowane na żywo w mediach społecznościowych. W programie przewidziane są rozmowy z wykładowcami, wywiady ze studentami i sesja Q&A. Transmisję będzie można oglądać już 14 kwietnia.

Wirtualny Dzień Otwarty to okazja do spotkania społeczności akademickiej mimo obostrzeń sanitarnych związanych z trwającą pandemią. W specjalnie na tę okazję zorganizowanym uniwersyteckim studiu telewizyjnym zostaną przedstawione szczegóły dotyczące rekrutacji i kierunków studiów. Podczas relacji na żywo maturzyści i ich rodzice będą mogli porozmawiać na czacie z przedstawicielami uczelni, którzy chętnie odpowiedzą na zadawane pytania. Nie zabraknie też konkursów i niespodzianek. Wirtualny Dzień Otwarty zaplanowano na 14 kwietnia o godzinie 11:30. 

Więcej informacji: link

Dziewczyny!

Stoicie przed decyzją wybrania właściwego kierunku studiów? Chciałybyście studiować kierunek przyszłości, który da Wam super pracę, którą będziecie kochać i dzięki której będzie się czuć bezpieczne ekonomicznie? Mamy dla Was wydarzenie, które pomoże Wam podjąć decyzję i pokaże wszystkie najlepsze opcje! Zapraszamy na Dzień Otwarty w ramach akcji „Dziewczyny na Politechniki” i „Dziewczyny do ścisłych” pod nazwą „Kierunki Przyszłości 2021”! Rekordowa liczba uczelni technicznych i wydziałów ścisłych uniwersytetów z całej Polski – bo aż 20! – będzie tam z nami już 22 kwietnia! Wszystko odbędzie się na dedykowanej plaftformie eventowej, w 100% online i w 100% bezpłatnie. ZAREJESTRUJ SIĘ

Serdecznie zapraszamy wszystkich maturzystów do wzięcia udziału w Dniach Otwartych Politechniki Wrocławskiej, które odbędą się od 19 do 23 kwietnia 2021r. oczywiście w formie online.

Na uczestników wydarzenia czekają rozmowy o kierunkach studiów, wywiady z absolwentami, czat z prowadzącymi zajęcia, ważne informacje dotyczące m.in. procesu rekrutacji, stypendiów, zakwaterowania w domach studenckich, wiele konkursów, ciekawych nagród. ZAPRASZAMY

Drodzy Kandydaci❗️ Przed nami kolejne już – Wiosenne – Drzwi Otwarte online ☀️Dlaczego warto studiować w AWF Poznań? O realizowanych przedmiotach, praktykach, certyfikatach i uprawnieniach zawodowych, które można zdobyć już na studiach, współpracy z przyszłymi pracodawcami oraz obozach i zajęciach terenowych opowiedzą wykładowcy ⛹️‍♀️🤺 Powiemy też kilka słów o nowościach. ZAPRASZAMY

W imieniu stowarzyszenia Studia na Horyzoncie uczniów klas maturalnych, na bezpłatną platformę PogadajmyoStudiach.pl na której między 20.03 a 28.03 będzie można zapisać się na rozmowę online ze studentami i dowiedzieć się od nich o danej uczelni lub kierunku oraz uczestniczyć w webinarach.W zeszłym roku na platformie odbyło się aż 1 500 rozmów i mamy nadzieję, że w tym roku także pomożemy z wyborem przyszłej ścieżki edukacji kolejnym licealistom. Na rozmowy można zapisać się indywidualne lub w małych grupach oraz trzeba do tego założyć bezpłatne konto na platformie.

Drzwi Otwarte na Wydziale Neofilologii UAM w Poznaniu, odbędą się w sobotę 27 marca 2021 online.
Od godziny 10:00 Kandydatki i Kandydaci na studia będą kierowani na profile jednostek na Facebooku, gdzie będą mogli zapoznać się z ofertą dydaktyczną oraz zasadami przyjęć na poszczególne kierunki i specjalności w roku akademickim 2021/2022. Będzie wtedy okazja do porozmawiania na czacie bezpośrednio z osobami reprezentującymi daną jednostkę.
Link do wydarzenia na facebooku: https://www.facebook.com/events/2867771190127641/

Na platformie www.infimat.p.lodz.pl zostały uruchomione kolejne matury próbne z Politechniki Łódzkiej.Każdy uczeń po zalogowaniu ma możliwość rozwiązania zadań w czasie przewidzianym na egzaminie maturalnym. Do próbnej matury można przystąpić o dowolnej porze i indywidualnie, bez potrzeby ustalania tego z nauczycielem. Zadania będą dostępne do 23.03.21 kiedy to o godz. 23.55 każdy kto przystąpi do testu swojej wiedzy będzie mógł zobaczyć swój wynik i nad czym ewentualnie musi popracować. Do matury zostało już tylko kilka tygodni, a więc udział w maturach próbnych to kolejna ważna weryfikacja posiadanej przed maturą wiedzy.Matury dostępne są z matematyki i języka angielskiego na obu poziomach oraz z fizyki i chemii na poziomie rozszerzonym.

Politechnika Krakowska

Mimo, że pandemia uniemożliwia zorganizowanie tradycyjnego, wiosennego spotkania z uczniami na Politechnice w formule dnia otwartego, postanowiliśmy zaproponować zdalną alternatywę wydarzenia – Wirtualny Dzień Otwarty na PK. WDO zostanie przeprowadzony na Facebooku w dn. 26 marca w godz. od 9.30 do 14.00. Specjalnie przygotowywane materiały pozwolą uczestnikom poznać uczelnię, jej ofertę dydaktyczną oraz dowiedzieć się, jakie możliwości Politechnika Krakowska daje swoim studentom i absolwentom. Ponadto, każdy uczestnik będzie mógł zadać pytanie, na które odpowiedzi udzielą pracownicy PK.