Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu zaprasza maturzystów, rodziców i nauczycieli na wirtualny Dzień Otwarty. Spotkanie będzie transmitowane na żywo w mediach społecznościowych. W programie przewidziane są rozmowy z wykładowcami, wywiady ze studentami i sesja Q&A. Transmisję będzie można oglądać już 14 kwietnia.

Wirtualny Dzień Otwarty to okazja do spotkania społeczności akademickiej mimo obostrzeń sanitarnych związanych z trwającą pandemią. W specjalnie na tę okazję zorganizowanym uniwersyteckim studiu telewizyjnym zostaną przedstawione szczegóły dotyczące rekrutacji i kierunków studiów. Podczas relacji na żywo maturzyści i ich rodzice będą mogli porozmawiać na czacie z przedstawicielami uczelni, którzy chętnie odpowiedzą na zadawane pytania. Nie zabraknie też konkursów i niespodzianek. Wirtualny Dzień Otwarty zaplanowano na 14 kwietnia o godzinie 11:30. 

Więcej informacji: link

Dziewczyny!

Stoicie przed decyzją wybrania właściwego kierunku studiów? Chciałybyście studiować kierunek przyszłości, który da Wam super pracę, którą będziecie kochać i dzięki której będzie się czuć bezpieczne ekonomicznie? Mamy dla Was wydarzenie, które pomoże Wam podjąć decyzję i pokaże wszystkie najlepsze opcje! Zapraszamy na Dzień Otwarty w ramach akcji „Dziewczyny na Politechniki” i „Dziewczyny do ścisłych” pod nazwą „Kierunki Przyszłości 2021”! Rekordowa liczba uczelni technicznych i wydziałów ścisłych uniwersytetów z całej Polski – bo aż 20! – będzie tam z nami już 22 kwietnia! Wszystko odbędzie się na dedykowanej plaftformie eventowej, w 100% online i w 100% bezpłatnie. ZAREJESTRUJ SIĘ

Serdecznie zapraszamy wszystkich maturzystów do wzięcia udziału w Dniach Otwartych Politechniki Wrocławskiej, które odbędą się od 19 do 23 kwietnia 2021r. oczywiście w formie online.

Na uczestników wydarzenia czekają rozmowy o kierunkach studiów, wywiady z absolwentami, czat z prowadzącymi zajęcia, ważne informacje dotyczące m.in. procesu rekrutacji, stypendiów, zakwaterowania w domach studenckich, wiele konkursów, ciekawych nagród. ZAPRASZAMY

Drodzy Kandydaci❗️ Przed nami kolejne już – Wiosenne – Drzwi Otwarte online ☀️Dlaczego warto studiować w AWF Poznań? O realizowanych przedmiotach, praktykach, certyfikatach i uprawnieniach zawodowych, które można zdobyć już na studiach, współpracy z przyszłymi pracodawcami oraz obozach i zajęciach terenowych opowiedzą wykładowcy ⛹️‍♀️🤺 Powiemy też kilka słów o nowościach. ZAPRASZAMY

W imieniu stowarzyszenia Studia na Horyzoncie uczniów klas maturalnych, na bezpłatną platformę PogadajmyoStudiach.pl na której między 20.03 a 28.03 będzie można zapisać się na rozmowę online ze studentami i dowiedzieć się od nich o danej uczelni lub kierunku oraz uczestniczyć w webinarach.W zeszłym roku na platformie odbyło się aż 1 500 rozmów i mamy nadzieję, że w tym roku także pomożemy z wyborem przyszłej ścieżki edukacji kolejnym licealistom. Na rozmowy można zapisać się indywidualne lub w małych grupach oraz trzeba do tego założyć bezpłatne konto na platformie.

Drzwi Otwarte na Wydziale Neofilologii UAM w Poznaniu, odbędą się w sobotę 27 marca 2021 online.
Od godziny 10:00 Kandydatki i Kandydaci na studia będą kierowani na profile jednostek na Facebooku, gdzie będą mogli zapoznać się z ofertą dydaktyczną oraz zasadami przyjęć na poszczególne kierunki i specjalności w roku akademickim 2021/2022. Będzie wtedy okazja do porozmawiania na czacie bezpośrednio z osobami reprezentującymi daną jednostkę.
Link do wydarzenia na facebooku: https://www.facebook.com/events/2867771190127641/

Na platformie www.infimat.p.lodz.pl zostały uruchomione kolejne matury próbne z Politechniki Łódzkiej.Każdy uczeń po zalogowaniu ma możliwość rozwiązania zadań w czasie przewidzianym na egzaminie maturalnym. Do próbnej matury można przystąpić o dowolnej porze i indywidualnie, bez potrzeby ustalania tego z nauczycielem. Zadania będą dostępne do 23.03.21 kiedy to o godz. 23.55 każdy kto przystąpi do testu swojej wiedzy będzie mógł zobaczyć swój wynik i nad czym ewentualnie musi popracować. Do matury zostało już tylko kilka tygodni, a więc udział w maturach próbnych to kolejna ważna weryfikacja posiadanej przed maturą wiedzy.Matury dostępne są z matematyki i języka angielskiego na obu poziomach oraz z fizyki i chemii na poziomie rozszerzonym.

Politechnika Krakowska

Mimo, że pandemia uniemożliwia zorganizowanie tradycyjnego, wiosennego spotkania z uczniami na Politechnice w formule dnia otwartego, postanowiliśmy zaproponować zdalną alternatywę wydarzenia – Wirtualny Dzień Otwarty na PK. WDO zostanie przeprowadzony na Facebooku w dn. 26 marca w godz. od 9.30 do 14.00. Specjalnie przygotowywane materiały pozwolą uczestnikom poznać uczelnię, jej ofertę dydaktyczną oraz dowiedzieć się, jakie możliwości Politechnika Krakowska daje swoim studentom i absolwentom. Ponadto, każdy uczestnik będzie mógł zadać pytanie, na które odpowiedzi udzielą pracownicy PK.