Jeżeli chcesz wziąć udział w konkursach umieszczonych poniżej, skontaktuj się z nauczycielem uczącym Ciebie danego przedmiotu.

Z ogromną przyjemnością informujemy o drugiej edycji programu stypendialnego ART GrECo – Aktywny Rozwój Talentów GrECo. Jest to to inicjatywa Fundacji GrECo i GrECo Polska
, mająca na celu wspieranie rozwoju młodych talentów. 
14 stypendiów w wysokości 3.000 zł na realizację swoich pasji i zainteresowań mogą ubiegać się utalentowani uczniowie szkół podstawowych (od VI klasy) i ponadpodstawowych, którzy mieszkają w miejscowości liczącej do 35.000 mieszkańców na terenie województw mazowieckiego, dolnośląskiego, pomorskiego, śląskiego lub wielkopolskiego. Stypendium jest skierowane także do uczniów, którzy dojeżdżają z małej miejscowości do szkoły w większym mieście, lub mieszkają w bursie czy też internacie. O stypendia mogą się też ubiegać tegoroczni absolwenci szkół ponadpodstawowych. 

 Zapraszamy też na stronę internetową programu (www.greco.services/pl/stypendia.html), gdzie już wkrótce znajdą się szczegółowe informacje o programie oraz formularz zgłoszeniowy. Zgłoszenia można do nas przesyłać drogą elektroniczną do 17 października 2021

ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU

W FANTASTYCZNYM KONKURSIE FOTOGRAFICZNYM

wszystkie szczegóły oraz kartę zgłoszeniową znajdziecie >>>TUTAJ<<<

Serdecznie zapraszamy młodzież szkół średnich z województwa wielkopolskiego do wzięcia udziału w konkursie pn. „Z EKOlogią nam po drodze”. Konkurs rozpoczyna się 4 maja br., a jego finał w postaci Młodzieżowego Kongresu Klimatycznego 2021, będzie miał miejsce 14 października br. podczas Międzynarodowych Targów Ochrony Środowiska POLECO. Organizatorem tego przedsięwzięcia jest Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu, a Partnerem – Międzynarodowe Targi Poznańskie.

Kapituła Konkursu złożona z przedstawicieli WFOŚiGW w Poznaniu oraz naukowców dokona wstępnej oceny i klasyfikacji zgłoszonych filmów, wybierze 10 zespołów szkolnych z całego regionu, które dokonają prezentacji swoich prac w ramach Młodzieżowego Kongresu Klimatycznego 2021 w Poznaniu w dniu 14 października 2021 r., spośród których zostaną wyłonione 3 zwycięskie szkoły.

>>>REGULAMIN <<< >>>KARTA ZGŁOSZENIOWA<<<

 „Tadeusz Kościuszko – inżynier i żołnierz” 

Do rywalizacji w ogólnopolskim konkursie na temat Tadeusza Kościuszki serdecznie zapraszamy uczniów szkół ponadpodstawowych. Nasza inicjatywa służy popularyzacji wiedzy o wybitnym Patronie Politechniki Krakowskiej – polskim i amerykańskim bohaterze narodowym, a także inżynierze. Na laureatów rywalizacji czekają atrakcyjne nagrody finansowane i rzeczowe, a dla trojga najlepszych uczniów dodatkowe punkty w rekrutacji na studia I stopnia na PK. Konkurs został podzielony na dwa etapy. Pierwszy – test wiedzy on-line – zaplanowano na 9 kwietnia br. Aby wziąć w nim udział, należy dokonać do 22 marca elektronicznej rejestracji pod adresem: www.kosciuszko.pk.edu.pl. Na stronie konkursu znajdują się wszystkie niezbędne informacje, regulamin, harmonogram i wykaz literatury. Wielki finał odbędzie się 23 kwietnia 2021 r. na terenie Politechniki Krakowskiej lub (w zależności od sytuacji epidemiologicznej i restrykcji związanych z przeciwdziałaniem rozprzestrzenianiu się koronawirusa SARS-CoV-2) w formie zdalnej.