Witamy wszystkich.

Jestem pedagogiem szkolnym. Mój pokoik znajduje się przy korytarzu prowadzącym na salę gimnastyczną. Serdecznie zapraszam.

Moim zadaniem jest poznanie indywidualnych potrzeb uczniów, analizowanie przyczyn niepowodzeń szkolnych oraz organizowanie i prowadzenie różnych form pomocy psychologiczno-pedagogicznej dla uczniów, rodziców i nauczycieli.

Zajmuję się również działaniami profilaktyczno-wychowawczymi, staram się zorganizować opiekę i pomoc materialną uczniom znajdującym się w trudnej sytuacji życiowej, pomagam wybrać uczniom kierunek kształcenia i przyszły zawód.

Utrzymuję również kontakty z pedagogami z innych szkół, czasami wyjeżdżam na ciekawe szkolenia czy seminaria, kontaktuję się z nauczycielami, wychowawcami klas, dyrekcją, rodzicami oraz instytucjami służącymi pomocą dzieciom i rodzinie.

Zapraszamy wszystkich, którzy chcieliby zapytać o to, co ich interesuje, poradzić się albo najzwyczajniej porozmawiać o tym, co się dzieje w szkole.

Jeśli nie potrafisz samodzielnie zdecydować co robić po ukończeniu szkoły, jaki kierunek studiów wybrać – zapraszam na rozmowę.

mgr Hanna Grzesiak – pedagog szkolny


Zwróć się do pedagoga szkolnego gdy:

Czujesz, że nikt Cię nie rozumie, jesteś samotny.

Masz problemy rodzinne, znajdujesz się w trudnej sytuacji materialnej.

Chcesz podzielić się swoją radością, sukcesem.

Chciałbyś pomóc innym, nie wiesz w jaki sposób.

Masz ciekawe pomysły, którymi chcesz się podzielić.

Możesz przyjść także z każdą sprawą, z którą sam nie potrafisz sobie poradzić.

Nowy adres poczty elektronicznej pedagoga szkolnego do kontaktu z uczniami i rodzicami: pedagog-1lo@wp.pl.

Dyżur telefoniczny psychologa Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej (od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00 do 14.00) tel. 62 736 51 39.

Infolinia wsparcia Ośrodka Profilaktyki Terapii Uzależnień w Ostrowie Wielkopolskim (od poniedziałku do piątku w godzinach od 8:00 do 19:00) tel. 669 991 530 i 669 990 592.